reklama
 

Co čekat, když si užijete sex na večírku: Radost, nebo spíš průšvih?

Sex na vánočních nebo třeba silvestrovských večírcích není nic neobvyklého. Vypitý alkohol se mísí se sympatiemi a vzniká třaskavý koktejl vášně. Jenže, co když se vyspíte s někým, koho byste brali na víc než na jeden večer? Může být z "večírkového" sexu vztah?

Foto: iStock

Z historek o erotických radovánkách na večírcích, které jsem za svůj život slyšela, by mohla být pěkná kniha. Často jsou to příběhy kuriózní, méně často pak se "šťastným koncem", tedy moc pevných svazků tímto způsobem nevzniká. Ale pozor, vyloučené to není!

Alkohol není dobrým rádcem, a na vánočních nebo jiných večírcích se ho vypije více než dost. Přesto pokud dojde k intimnostem s kolegou z kanceláře, do určité míry je to potvrzení toho, že mezi vámi je něco víc než jen kolegiální pouto. Na druhou stranu, ženy mají tendenci v sexu vidět vztah, muži v sexu vidí sex. Ze své praxe musím říct, že z podobných situací moc vztahů nevykvete. Muž si samozřejmě vybere ženu, která se mu líbí, ale pokud se vztah dál neposouvá, šlo prostě jen o večírkový sex a je lepší zapomenout.

Jak se chovat potom?

"Osobně radím, pokud se ženě muž více než líbí a chtěla by pokračovat, aby několik dní počkala, jestli bude nějaká reakce na prožité intimnosti. Pokud se nebude dít nic, zavolejte vy. Myslím, že podle první reakce hned poznáte, jak na tom jste. Ale pokud bude muž milý, zajděte s ním na kávu nebo oběd, kde lépe poznáte, jestli má smysl se snažit o další setkávání," říká vztahová koučka Terry Martinez.

A nelze než souhlasit. Když se muž, se kterým jste se sblížila druhý den, ozve, je jasné, že sex pro něj byl více než záležitost na jednu noc. Pokud se mu za pár dní ozvete vy a on zareaguje mile a vstřícně, proč si s ním někam nevyrazit a nepoznat se lépe? Když ale neodpoví, nebo odpoví sarkasticky, či nepříjemně, není důvod se dál snažit… Proč také, abyste pro něj byla občasnou milenkou?

Pozor na alkohol

Večírkovým láskám, nebo jakýmkoli láskám, pod vlivem alkoholu, odborníci moc šance nedávají. Pokud vás pozve na večeři a dáte si oba trochu vína, je to něco jiného, v tomto případě může trocha alkoholu uvolnit hranice. Pokud se ale neznáte, nebo jen zběžně, opijete se a skončíte třeba u něj v autě, tady je alkohol spíše špatným rádcem…

Velké snažení, lásky maření

Podle Terry Martinez je ale u žen v podobných situacích největším problémem usilování a snažení: "Ženy jsou emotivní stvoření, ale v posledních letech mám pocit, jako by se emoce více a více pojily s nadměrným snažením se. Místo, aby ženy zůstaly aspoň trochu v klidu, rozhodnou se u nějakého muže, že to je ten pravý, a usilují o jeho získání za každou cenu. Když se pak jedná o případ - sex na jednu noc - a žena ještě po půl roce není schopná přestat muži psát a někam ho zvát, je to na pováženou. Samozřejmě je mnoho žen, které to takto nemají, ale bohužel mnoho těch, které svým snažením maří jakoukoli šanci na vztah. Totiž muž je v zásadě stvoření plaché, a většinově nejvíce nesnáší, když je naháněn." Bohužel musím s Terry Martinez souhlasit, mnoho příběhů z poslední doby, ať už čtenářek, nebo kamarádek, je o tom, že se ženy snaží a efekt to nemá.

Nechte věci volně plynout

Nač tlačit večírkový sex do vztahu? Proč si každého muže idealizovat, i když pod tím vším tušíme, že vlastně není pro nás a že by se nám s ním dobře nežilo? Znám hodně chytrých, krásných a úspěšných žen, které loví muže nezajímavé, snobské a arogantní. Jen proto, že si je napasují do škatulky, kde je chtějí mít, udělají z nich prince, a pak se trápí tím, že s nimi nechtějí žít. Je to škoda. Milé ženy, když totiž uvěříte, že za to stojíte, a necháte věci trochu více plynout, věřím, že ten, kdo za to bude stát, se objeví - dříve či později. A pokud máte za sebou sex z vánočního večírku a nevíte, co s tím, prostě ho neřešte. Stál za to? Bavil vás? Skvělé. A pokud od něj čekáte něco víc, nechte události plynout, pokud to tak má být, něco se stane - třeba na Vánoce, vždyť to je kouzelný čas splněných přání…

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama