reklama
 

Chcete věrné muže? Pak nebuďte nemravnými ženami

To jsou celí oni! Chlípníci! Děvkaři! Rozvraceči rodin! Za každou sukní se otočí a co před nimi neuteče na strom, nebo se nezamkne na tři západy... Styďte se, nevěrníci!

Foto: Thinkstock

To jsou celí oni! Chlípníci! Děvkaři! Rozvraceči rodin! Za každou sukní se otočí a co před nimi neuteče na strom, nebo se nezamkne na tři západy… Styďte se, nevěrníci! Jděte někam pryč! Vždyť přece - jak by bylo na tom světě krásně, kdyby nebylo nevěrných mužů!

Denně se pročítám desítkami ženských stesků, reklamací a stížností na muže, které v hojném počtu dostávám od svých magazínových i knižních čtenářek. Velmi často dávám pisatelkám zapravdu, utěšuju je a nezřídka společně vymýšlíme různé fígle k polepšení jejich nezvedených protějšků. Uznávám, že jsme, tedy my muži, dost hrozní tvorové, a tvrdím už hodně dlouhou dobu, že ženy jsou "lepší druh". Sám si život s chlapem tedy vůbec nedokážu představit!

Život s chlapem žádné ženě nezávidím!

Často od žen třeba slyším, že cizinci jsou lepší. Jistěže tím nejsou myšleni cizinci z oblastí, kde musí žena dřít jako kůň a muže poslouchat jako hodinky, popřípadě se smířit s tím, že se o muže bude dělit s několika dalšími právoplatnými manželkami. Pravda je, že mužští obyvatelé západního civilizačního okruhu jsou pro české ženy tak nějak přitažlivější, že mnoho českých mužů v tom našem nárazníkovém pásmu západního a východního světa ještě tenduje spíše k tomu východu a vyžaduje edukaci, osvětu a polepšení. Třeba ve smyslu, že mýt by se mohli, i když nejsou vyloženě špinaví, a že taková ranní sprcha v parném létě společně s použitím deodorantu nemusí být činností určenou výhradně pro potrhlé metrosexuály.

Všechny Honzovy příběhy si můžete přečíst ZDE >>

Mé čtenářky i kamarádky, které žily či žijí v civilizované cizině, si pak při návratu do srdce Evropy jen těžko zvykají na muže v sandálcích s ponožkami s barevnými proužky, muže neupravené a zapáchající potem, na muže, kteří, když už si navléknou společenský oblek, doplní jej zase šílenou kravatou, sešlapanými botami a krátkými ponožkami, nad kterými jim, když se posadí, vykřikují chlupatá lýtka. Na muže, kteří neumějí ženě otevřít dveře či pomoci se zavazadlem, natož jí obléci kabát.

Vše výše uvedené beru a uznávám a stydím se za ty muže (a někdy i za sebe), že to prostě tak hezky ještě neumíme, že neumíme být těmi voňavými, nažehlenými, galantními džentlmeny. Právě tak se stydím za všechny neurvalce, líné příživnické lemply, alkoholiky, neplatiče alimentů a další exempláře. Jen s jedním mám problém. Neumím přijmout tvrzení, že muži jsou špatní, protože jsou nevěrní. Přitom tomuto tvrzení si ode mne přeje přitakat snad polovina žen, reklamujících svého cizoložníka či rovnou celé mužské plémě.

Muži jsou nevěrníci! Chudáci ženy!

Neznám hloupější tvrzení a větší protimluv. Pomineme-li bisexuály, pak se musíme shodnout na tom, že muž může být nevěrný jen s jinou ženou. Je-li taková žena zadaná, pak se dopouští úplně stejné nevěry jako ten muž. Je-li taková žena nezadaná, nedopouští se podobné, ne-li ještě větší nemravnosti tím, že s chutí a úsměvem svede zadaného muže? Dostávám stovky e-mailů, kde se mi k nevěře přiznávají muži i ženy. Všichni k ní mají "pádný důvod". Nelze soudit, vyslechne-li člověk jen jednu stranu. Sám vůbec nevěře nefandím, pokládám ji za smutný projev vlastního selhání a přiznanou chybu ve výběru partnerského protějšku, popřípadě za příznak nezralosti, "nevyblázněnosti". I zde je chyba na obou stranách.

Vybere-li si žena k trvalému soužití chlapa bez dostatečné milostné praxe a zkušeností, může si vsadit na to, že se jí nejpozději v období takzvané "krize středního věku" prostě spustí a dožene si, co mu nebylo dříve dáno. Moc se o tom nemluví, ale stejný modus řešení funguje i u mnohých nevyskotačených žen. Ono se vůbec o ženské nevěře méně mluví, i v anonymních průzkumech se ženy k nevěře nerady přiznávají. Pak to vypadá, jako by jí bylo méně než té mužské. To je však matematický nesmysl. 

Chcete věrné muže? Pak nebuďte nevěrnými a nemravnými ženami!

Jak už bylo řečeno, muž bez ženské poptávky nevěru nespáchá. Spáchá-li ji, pak se stejně nevěrnou ženou, nebo s nemravnou svůdkyní zadaného muže. Prohlašuju, že bez nevěrných či nemravných žen nemůže být nevěrných mužů! Prohlašuju, že jsou v tomto směru největšími nepřáteli ženy samy sobě, nadto nepřáteli značně záludnými. V okruhu mých chlapských kamarádů jsem nikdy nezaznamenal, že bychom se jeden druhému pokusili svést manželku či přítelkyni. Oproti tomu znám stovky případů, kdy svedení manžela či přítele dobré kámošky je mnoha ženami vykonáno nejen bez jakýchkoli skrupulí, ale dokonce s jakousi obludnou nadhodnotou škodolibé radosti.

Paušální odsudek nevěrných mužů vám prostě nepodepíšu. Jen si hezky pěkně koukejte nejdříve zamést před vlastními prahy! 

Zajímají vás další Honzovy příběhy, názory, postřehy?

Líbí se vám Honzovy příspěvky, které jste už četly na našich stránkách? Jste nadšené jeho zápletkami a komentáři žen a jejich (ne)pochopitelného světa? Pak by vás měl zajímat úspěšný humoristický román Jana Zlatohlávka s názvem "Hledám štíhlou ženu" i jeho volné pokračování s názvem "Jak jsem (ne)našel ženu". Obě knihy si můžete objednat přímo u autora na adrese [email protected] , který vám je rád zašle i s věnováním.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chcete mít pravdu, nebo být šťastná? Umění ustupovat

Nemáme děti. A o to lepší je náš vztah

Nejdůležitější muž v životě ženy? Její otec!

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama