reklama

Čeho ženy po svatbě litují nejvíce?

Svatební den, to je pro spoustu žen jedna z největších událostí v životě. Od malička si ho představují, těší se na něj, potom ho plánují několik týdnů nebo měsíců... Pokračuje ale tahle pohádka i po svatbě? Spousta žen si potom uvědomí, že měly některé věci udělat jinak, nebo je dokonce nedělat vůbec.

Foto: Profimedia.cz

Svatební den, to je pro spoustu žen jedna z největších událostí v životě. Od malička si ho představují, těší se na něj, potom ho plánují několik týdnů nebo měsíců... Pokračuje ale tahle pohádka i po svatbě? Spousta žen si potom uvědomí, že měly některé věci udělat jinak, nebo je dokonce nedělat vůbec.

Protože se polovina amerických dětí rodí ženám, které jsou buď svobodné, nebo rozvedené, rozhodli se místní odborníci zjistit, proč se ženy nechtějí vdávat, přestože čekají rodinu. 

V průzkumu, který před nedávnem zveřejnily americké New York Times, se ukázalo, že vdané ženy na ty svobodné působí jako odstrašující příklad - jsou totiž z nějakého důvodu frustrované, případně trpí depresemi.

Nejčastější důvod?

Nejčastěji uváděných důvodů, proč se ženy po svatbě necítí dobře, je hned sedm:

  • "Netušila jsem, co život v manželství skutečně obnáší." - Ženy si často před svatbou neuvědomí, že se zavázali k něčemu, co by už mělo trvat napořád. To vědomí je potom může nebezpečně svazovat. 
  • "Vdala jsem se bez dostatečného přemýšlení." - Pokud život po svatbě není takový, jaký si ho představovaly, začnou si ženy vyčítat, že si měly svatbu důkladněji rozmyslet a eventuálně s ní ještě počkat.
  • "Neznala jsem sama sebe a nevěděla, co skutečně chci." - To, co po svatbě skutečně chtějí, bývá dost často volnost a svoboda, nikoli pocit svázanosti.

DOPORUČUJEME: 15 šokujících věcí, které jste o svatbě určitě nevěděli 

  • "Neuvědomila jsem si, jak silně nás ovlivňují modely rodin, z nichž pocházíme." - Často až po svatbě se projeví skutečné povahy obou partnerů, a tak se občas může stát, že si žena uvědomí, že si ve skutečnosti vzala jeho otce nebo matku, případně že se sama chová jako její rodiče, přestože jejich chováním vždycky opovrhovala.
  • "Myslela jsem si, že se chování partnera po svatbě zlepší." - Není dobré dívat se na svatbu jako na lék na vaše neshody. Pokud není partner před svatbou ideální, je lepší počítat spíš s tím, že se to po svatbě ještě zhorší.
  • "Měla jsem více přemýšlet o naší finanční situaci." - Ani obrovská láska nemusí nahradit finanční zabezpečení, proto někteří odborníci doporučují neposlouchat při výběru partnera jen srdce, ale přizvat k tomu i rozum.

Video: Proč se neženit? Krutá realita po 7 měsících v chomoutu!

  • "Měla jsem si uvědomit, jak těžké je skloubit práci a manželství." - Některé ženy poznají až se svatbou, jaké je převzít zodpovědnost za celou domácnost a starat se o ni. A někteří muži zase po svatbě ztrácejí chuť s čímkoli pomáhat. Pro ženu pak může být náročné stíhat domácnost, manžela i práci.

Američanky versus Češky

Tak takhle to mají Američanky. Než namítnete, že v Česku to přece funguje úplně jinak, připomeneme vám průzkum, o kterém jsme psali nedávno. Podle jeho výsledků by si pětina Čechů i Slováků znovu partnera, s nímž v současnosti žije, nikdy nevybrala, ale jsou moc líní na to, aby to změnili.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Pětina Čechů pohrdá partnerem. Vy taky? Hlasujte!

Dosáhněte konečně svého: Naučte se inteligentně hádat

Zázvor: Udělejte si vlastní bonbóny pro zdraví i sex!

Tragický osud vlastníků proslulé smíchovské vily. Otce i syna zavraždili nacisté | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama