reklama

Čeho se bojí běžná třicetiletá žena? A vy?

Ženy z celého civilizovaného světa mají úplně stejné starosti a strachy jako vy.

Foto: Isifa/Thinkstock

Ženy z celého civilizovaného světa mají úplně stejné starosti a strachy jako vy. Nebo ne? Přečtěte si následující řádky, které sice pocházejí od amerických žen ve věku kolem třiceti let, ale na nás a ženy kolem nás to platí téměř stoprocentně.

Americký on-line magazín Marie Claire provedl po celých Spojených státech menší průzkum a ptal se, čeho se běžné ženy obávají. Mohlo by se zdát, že na druhém konci světa budou řešit naprosto odlišné věci než my, vy a naše kamarádky, ale jak se dozvíte z následujících řádků, trápí je úplně to samé.

Alyssa, 26: "Vybrala jsem si správnou cestou, kterou teď v životě jdu? Ať už v osobním nebo pracovním životě. Jak to vlastně poznám? A když zjistím, že ne, dokážu to změnit?"

Kelly, 30: "V práci se mi daří, budu se vdávat. Je mi třicet a moje tělo už je dávno připravené na to mít děti. Jenže moje hlava na ně připravená není. A bojím se, že až bude připravená hlava, zase zklame tělo."

Elizabeth, 30: "Moji rodiče stárnou a já se bojím všeho, co s tím přijde. Jsem smutná z toho, že onemocní a umřou. Že nebudou moct dělat stejné věci, jaké dělali doteď."

Libby, 26: "Když jsem byla malá, naplánovala jsem si dokonalý život: Vystuduju vysokou školu, odstěhuju se do New Yorku, budu mít skvělou práci, nádherný byt, skvělého muže a budu cestovat po světě. Spousta z těch věcí se samozřejmě nesplnila a já se bojím, že se už ani nesplní."

Sophia, 29: "Trápí mě, že nedokážu našetřit nějaké peníze bokem. A také se bojím o své zdraví."

Kathryn, 29: "Bojím se, že si nedokážu naspořit dost peněz na důchod a nebudu pak mít z čeho žít. Nechci být nikdy na nikom závislá, a nechci být nikdy vážně nemocná. Vím, že se jednou budu hrozně bát o své děti, a bojím se o svého partnera, který pracuje u policie. Neustále mám strach, že se jednou ze služby nevrátí domů."

Čtěte také: Potvrzeno: Vybíráme si partnery podobné našim rodičům

Brooke, 28: "Jak se jednou dokážu postarat o děti, když už teď nemám skoro žádný čas? A vůbec, kdy vlastně bude to "jednou", když už teď je mi 28?"

Cassie, 26: "Někdy mám pocit, že jen postarat se sama o sebe je šíleně drahé. Jak potom zvládnu pořídit si dům, a do toho třeba ještě dětem platit školné?"

Ainsley, 29: "Určitě je tahle honba za kariérou pro mě to pravé? Moderní žena přece vždycky chce žít ve velkém městě a mít velkou kariéru. Pořád čekám, kdy přestanu jako nějaký puberťák přemýšlet nad tím, jestli je pro mě tohle to pravé a začnu prostě žít."

Christine, 28: "Co se týče lásky: Přemýšlím, jestli moje nároky nejsou přílilš vysoké. Opravdu mám zkusit randit s někým, o kom od začátku vím, že bych si ho v životě nevzala? Říká se, že jedině když je člověk šťastný sám se sebou, bude šťastný i s někým jiným. Ale já se každý den pokouším být lepším člověkem, jenže stále se nic neděje. Co se týče práce: Pokud mě moje práce nebaví, mám ji i přesto dělat až do konce života a doufat, že si zvyknu?"

Ranya, 33: "Jak mám zvládnout práci, děti, manžela, ještě si najít čas pro sebe, a navíc být šťastná a spokojená?"

Jessica, 27: "Vadí mi, že si o mně mí sousedé myslí nepěkné věci. Trápí mě, jestli je můj syn dostatečně chytrý a jestli dělám maximum pro to, aby byl. A zbytečně se zatěžuju třeba i tím, jestli s touhle barvou laku na nehty nevypadám hloupě, protože už je možná dávno out."

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Budete se vdávat? 7 věcí, které zařiďte co nejdřív

15 drobných lží, které vám můžou zachránit manželství

Jak zbohatnout, i když máte nízký plat? Opravdu to jde

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama