reklama

6 důvodů, proč by žena měla kamarádit s gayem

Víme, proč by žena měla mít za nejlepšího přítele gaye. Tady je 6 důvodů.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Přátelství mezi mužem a ženou? Je to možné. Když se vašim nejlepším přítelem stane gay, pak se s ním můžete bavit o módě, ženských problémech a ještě k tomu získáte mužský nadhled. Jaké další výhody budete mít, když se vašemu kamarádovi líbí muži? Zeptali jsme se na Facebooku a v okolí.

"Byla jsem unavená z toho, jak mé kamarádky mezi sebou neustále soupeří. Ta má lepší boty, jiná kabelku. Nikdy jsme si nic neřekly přímo. V práci jsem poznala skvělého kluka, který je homosexuál. Sice neustále řeší, že potřebuje zhubnout, ale rozhodně nemá potřebu pomlouvat a hodnotit ostatní a co víc? Můj manžel na něj nežárlí," vysvětluje Jitka H.

Pochopíte mužskou logiku

Muž a žena jsou dvě naprosto odlišné bytosti. Obě pohlaví žijí prakticky v jiných realitách. Psychologové, sexuologové, koučové a jiní odborníci se snaží pomoci párům pochopit jeden druhého. Výhodou je, když je vašim přítelem gay!

Doporučuji: 10 míst na světě, kde je nejlepší být homosexuál

Je skvělé mít ve svém okolí nějakého kamaráda, kterému se muži líbí a zároveň jim rozumí. Dají vám možnost pochopit jejich pocity, zájmy, hodnoty i myšlenky. Představy, že všichni gayové jsou natolik zženštilí, že o mužském světě nic neví, jsou hloupé! Pokud řešíte partnerskou krizi, určitě vám rádi, ochotně a dobře poradí.

"Mít takového kamaráda má výhody. Víc mužům rozumí, a když jsem potřebovala radu a odhadnout nějakého kluka, tak mi vždy poradil líp než holka. Přeci jen se mezi nimi více pohybuje." (Ivuš Č.)

"Mně můj kamarád jasně vysvětlil, jakým způsobem s pány komunikovat. A protože on sám má přítele, věděl, jak si vztah s mužem udržet. Díky tomu jsem se přestala hádat se svým manželem." (Adéla P.)

Upřímnost je na prvním místě

"Musela jsem si na to chvíli zvykat, Tomáš mi totiž všechno řekne okamžitě. Kamarádit s gayem je náročné, ale za čas oceníte, že je k vám upřímný a nic nepředstírá." (Ilona V.)

My ženy se vyžíváme v dramatických situacích, a tak nějak nic neřešíme jednoduše. Říci kamarádce pravdu je pro nás těžké. Raději se budeme vykrucovat a vymýšlet báchorky, jen abychom se vyhnuly konfliktu. Věřte, že v takovém případě je dobré udržovat přátelství s gayem, protože ten k vám bude upřímný. Sice bývá pravda hořká, ale lepší než sladké lži a přetvařování.

"Co je výhodou? Máš za kamaráda chlapa, na kterého tvůj přítel nežárlí a z mých zkušeností v oblasti módy a tloušťky vím, že jsou upřímní a řeknou vždy vše, co si myslí." (Lucka P.)

Vyřeší problémy

Muži spoustu věcí řeší jednoduše a bez nějakých oklik, což se vám v určitých situacích může hodit. Ženské emoce brání zdravému nadhledu a odstupu od problému. Kamarád, který dobře zná muže, bude vědět, jak vám celou situaci vysvětlit, abyste ji nevzala za špatný konec.

"Mám přítele gaye už několik let. Je milej, pozornej, je svůj, mohu mu povědět vše a vím, že mě pochopí a rozebereme každý problém do samého jádra." (Marťa Š.)

Mají skvělý smysl pro humor

"Mám štěstí, že už rok bydlím s gayem. Je to skvělý kluk, který mě vždycky pobaví. Nevadí mu udělat si ze sebe srandu, vtipkovat na úkor žen i mužů. Prostě pohodář." (Žaneta J.)

Mužský humor s trochou ženské empatie? Přesně to vás s nimi čeká. I když to v životě nemají lehké, většinou si drží svoji pozitivní náladu. Pro příjemnou atmosféru jsou schopni udělat téměř cokoliv. Bývají rádi středem pozornosti, proto jim role baviče dělá dobře.

Dívčí tlachání

"Tobiáše jsem poznala v kadeřnictví. Vybral mi úchvatný střih. Už pět let žije s přítelem, který je gynekolog. Zbožňuju je oba. Je s nimi sranda, vyřeším s nimi úplně všechno, od antikoncepce po oblékání. Když vyrážíme na nákupy, prodavačky z nás umírají, ale já si to užívám." (Jana F.)

V mnoha případech mají skvělý vkus. Baví je mluvit o oblečení, kosmetice, sledují romantické filmy. Proč nemít někoho ve svém okolí, kdo rozumí mužům, nepotřebuje pomlouvat jako většina žen, ale nestydí se s vámi mluvit o menstruaci?

Naučí vás sebedůvěry

Pravidelná komunikace s muži vám pomůže získat větší sebedůvěru. Budete se cítit atraktivní, sebevědomá. Díky němu se častěji dostanete do pánského kolektivu, což vám změní způsob myšlení a naučíte se chovat jako sebevědomá žena.

Náš tip: Chodíte s výrazně starším mužem? Tohle vás čeká!

"Můj kamarád mi ukázal, že se nemám za co stydět. Vyrazil se mnou na nákupy a musím říct, že mi vybral super věci. Pokaždé mě pochválí a já vím, že to myslí upřímně." (Renata K.)

Pravdou je, že podobné věci můžete zažívat i s heterosexuálním kamarádem, ale riziko, že se s ním vyspíte a bude po přátelství, je velké. Mít v blízkosti muže, který vám lichotí, přesto víte, že vám nelže a nesnaží se vás dostat do postele, je prostě skvělé! 

Máte i vy mezi přáteli gaye? Jaké další výhody toto kamarádství přináší? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak být správnou ženou? V Americe je na to škola

Deprese zabíjí: Nejvíc sebevražd bývá v pondělí

Aloe vera: Zázrak, který není pro každého

Šéf Primy ťal do živého. Bez obalu přiznal důvody propadáku Eliška a Damián | Video: Michaela Lišková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama