reklama

5 nejhorších mužských vlastností: Zbavte se jich

Nikdo není dokonalý, ale obzvlášť my ženy se někdy s chybami našich partnerů neumíme vyrovnat nebo je změnit. Dali jsme v redakci hlavy dohromady, vybrali pět nejčastějších vlastností, které nás na mužích štvou a zeptali se odborníka, jak je řešit.

Foto: Profimedia.cz

Nikdo není dokonalý, ale obzvlášť my ženy se někdy s chybami našich partnerů neumíme vyrovnat nebo je změnit. Dali jsme v redakci hlavy dohromady, vybrali pět nejčastějších vlastností, které nás na mužích štvou a zeptali se odborníka, jak je řešit.

Každý muž je samozřejmě jiný a každý má svá pro a proti, stejně jako každá žena je jiná, a tak co vadí jedné, nemusí vadit druhé. Přesto doufáme, že vám následující rady alespoň trochu pomohou pochopit dosud nepochopitelné chování vašeho partnera.

1) Proč mu vadí vaše kamarádky?

Málokterý muž bude nadšený, když mu prozradíte, že večer přijde na návštěvu pět vašich kamarádek, nebo že na víkend přijede vaše spolužačka ze základky, s níž jste se pět let neviděla. Přitom vy s jeho kamarády žádný větší problém nemáte. Naopak, když je nemusíte vídat obden, ráda si poslechnete jejich vtipy i názory, které jsou odlišné od těch holčičích.

Víte, čím to je? "Sebevědomí muže bývá často labilnější, než jak na první pohled vypadá. Kamarádky své ženy tedy (vcelku oprávněně) podezírá, že ho hodnotí přinejmenším realisticky, pravděpodobně však kriticky. Má zkrátka strach z jejich ostřížího zraku," vysvětluje partnerský poradce a autor knihy Na co se ptají ženy o mužích Tomáš Novák.

2) Proč se vzteká, když se cítí špatně?

Když se cítíme bídně my ženy, máme tendence si o tom povídat, eventuelně se někde v koutku vybrečet a zase je nám dobře. Jenomže muži ze zásady nepláčou, i když se jim třeba chce. Raději se chovají podrážděně, jsou mrzutí, mají pocit, že jim všichni hází klacky pod nohy a každého, kdo by na ně chtěl vlídně promluvit, raději odeženou.

Občas si i uvědomí, že přestřelili, ale nahlas to samozřejmě nepřiznají, protože chyby přece dělají druzí, ne oni. Nikdy si nepřiznají vážnost svého stavu a než aby se někomu svěřili, raději potichu sami trpí a dál jsou protivní.

Náš tip: 30 maličkostí, kvůli kterým byste ho zabila

"Jeho psychický stav berte vážně směrem k němu, ne k sobě. Co vám v dané situaci říká, není obraz jeho přesvědčení, ale spíš jakýsi folklór depresivní duše," upozorňuje Tomáš Novák. Buď ho tedy nechte vyvztekat - možná, když uvidí, že to s vámi nic nedělá, vzpamatuje se, nebo se nedejte odbýt a mírumilovným způsobem mu vysvětlete, že jste tu od toho, abyste mu pomohla, ne naopak. Pokud by to nepomáhalo a jeho deprese byly dlouhodobé, nezbývá než vyhledat odbornou pomoc.

3) Proč nikdy neumyje nádobí pořádně?

Spousta mužů má odpor k jakýmkoli domácím pracím, a když už se do nějaké pustí, dá se to považovat za malý svátek. Jenomže málokterou z nich udělá pořádně. Když vysává, nezajede až hluboko pod skříň, na nádobí klidně nechá zbytky jídla.

Tady se bohužel rady hledají těžko. Muži zkrátka tyhle věci nepovažují za důležité, a i když vědí, že je třeba je udělat, vykonají je pouze tak, jak to vyhovuje jim. Pokud jim nevadí prach pod postelí, prostě ho tam nechají. Nevidí ho. Pravděpodobně u vysávání či mytí nádobí myslí na jiné, důležitější věci a soustředit se na dvě věci najednou jaksi nepřipadá v úvahu.

Musíme se tedy naučit s tím žít, něco málo ho zkusit naučit, nebo ho o to konkrétně poprosit. Kromě toho, pokud je ochotný doma pomáhat, buďte mu vděčná. Jeden špatně umytý talíř je lepší, než kdybyste celou tu horu nádobí musela mýt sama. A jak upozorňuje Tomáš Novák, žít s takovým mužem je mnohem jednodušší než žít s pedantem, který naopak bude kontrolovat vás a je všemu bude mít nějaké připomínky.

4) Proč se nechce ženit?

Ženy považují sňatek za podstatný vývojový krok. Termín "stará panna" jim zní někdy až hanlivě, stejně jako někdy i oslovení "slečna". Francouzi například jeho používání v úředním styku úplně zakázali.

Muži nic takového nemají. Život je přirozeně nenutí k tomu, aby mysleli na to, že se mají jednou oženit. Pro ně se svatbou nic nemění - oslovení, ani jméno… Muži si na svatbu nehrají, když jsou malé děti, zatímco holčičky si už v pěti letech představují, jak bude jejich svatba vypadat.

Doporučujeme: Čeho ženy po svatbě litují nejvíce?

Pokud se tedy myšlenka na svatbu do jejich životů nějakým způsobem dostane, nebývá to z jejich hlavy, ale jsou k ní vlastně přinuceni. A asi sama moc dobře víte, jaký odpor máte k činnostem, do nichž vás někdo nutí, že?

5) Proč se hroutí, když má obyčejnou chřipku?

"Muž se domnívá, že pokud bude vše v pořádku s ním, bude v pořádku i jeho rodina a celý svět kolem něj. Zatímco ženy přemýšlejí obráceně - pokud bude v pořádku moje rodina, budu v pořádku i já," vysvětluje Tomáš Novák. Když se tedy muž potí, bolí hlava a v krku, má pocit, že na sobě nese osud celého světa, takže se není čemu divit, když bere chřipku jako závažnou záležitost.

Nebudeme vám však namlouvat, že tu takzvaná hypochondrizace nehraje žádnou roli. "Vyžadovaná a zejména útěkem do nemoci získaná péče má pak charakter potvrzení citového zázemí a utvrzení v tom, že je vše v pořádku," píše Novák v knize Na co se ptají ženy o mužích.

V diskuzích pod článkem očekáváme, že nám naše slova potvrdíte, či vyvrátíte. A jsme připraveni i na rozhořčené reakce mužů, kteří (samozřejmě!) nesplňují ani jeden, z námi uvedených bodů. Jen do toho, dámy i pánové!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

8 rad, jak být konečně šťastná. Napořád

Příběh: Manžel všude vyhledává konflikty. Co s ním?

Vědci našli způsob, jak léčit všechny typy rakoviny


Potřebuju se zpovídat jako člověk, lidi na balkóně sbírám jako Pokémony, říká Třeštík | Video: DVTV
reklama
reklama
reklama