reklama

Dejte si pauzu! 5 důvodů, proč si od partnera na chvíli odpočinout

Být v romantickém vztahu neznamená, že spolu musíte trávit každou volnou minutu. Proč je někdy dobré si dát na chvíli pauzu?

Foto: iStock

Být v romantickém vztahu obvykle zní skvěle. Máte někoho, s kým můžete zažívat různá dobrodružství a málokdy se cítíte sami. Někdy ale všechno není tak růžové, jak to zní. 

Je důležité nezapomenout na to, kdo jste, a ve vztahu se neztratit. Být v romantickém partnerství taky neznamená, že se svým partnerem musíte být neustále. Naopak, být nějakou chvíli od sebe může vašemu vztahu výrazně pomoct. 

Proč je dobré být na chvíli sami?

1) Dobít baterky

Ne všichni dobře zvládáme být s partnerem v neustálém kontaktu, nehledě na to, jak úžasný je. Možná se cítíte v poslední době bez energie nebo podrážděně. To může být signálem, že potřebujete menší pauzu. 

Nemusí to hned znamenat dvoutýdenní dovolenou na Maledivách. Možná vám bude stačit hodinová koupel a konečně dočíst tu knihu, co neustále odkládáte. Nebo si třeba zajít jen tak na film, sama nebo s kamarádkami. Je důležité si uvědomit, že čas jen pro sebe je ohromně důležitý v jakémkoliv partnerství, a necítit za to vinu. Správný partner tomu určitě porozumí. 

2) Mít více konverzačních témat

Všímáte si, že když jste se svým partnerem, tak nejste úplně přítomní? Sedíte ve stejné místnosti, ale vůbec si sebe navzájem nevšímáte? Jen tak v tichosti sedět nebo být na telefonu je občas normální, ale pokud se to stává víckrát, než byste si rádi přiznali, možná je to i tím, že se zkrátka nemáte o čem bavit. 

Zkuste se zamyslet nad tím, co vás samotnou zajímá. Možná byste chtěla vyzkoušet nějaký nový koníček, rozjet nový byznys nebo někam vyrazit. Jděte do toho. Zažívat věci sama nebo bez partnera znamená, že budete mít více věcí, o které se s ním poté budete chtít podělit. 

3) Pracovat i na ostatních vztazích

Váš partnerský vztah je samozřejmě jeden z nejdůležitějších ve vašem životě, ale rozhodně to neznamená, že byste měli přehlížet svoji rodinu a přátele. Být neustále jen se svým partnerem může být trochu izolující. Není realistické předpokládat, že váš partner naplní všechny vaše potřeby.

Mít podporu i jinde než jen ve vašem partnerském vztahu je důležité. A ještě důležitější je se o tyto lidi ve vašem životě taky starat. Zavolejte známým a kamarádům, běžte na snídani s rodinou nebo pozvěte kamarádky na film. 

4) Soustředit se na své vlastní cíle

Je dost pravděpodobné, že vy a váš partner nesdílíte úplně ty samé cíle. Vy byste možná nejraději někdy napsala knihu a váš partner je zase pohlcený technologickým světem. I přesto, že vás váš partner podporuje a poslouchá, vy jste jediná, kdo může na svých snech začít pracovat. A možná to tak úplně nejde, když jste každou volnou chvíli spolu. 

Každý týden si zvolte chvíli na to, abyste prošla své plány, napsala si, co je potřeba udělat, a začala na svých projektech pracovat. Možná váš partner bude chtít udělat to samé. 

5) Neztratit sami sebe

Jste jedním z těch, kteří když jsou ve vztahu, tak na vše odpovídají "my" místo "já"? Ne že by na tom bylo něco špatného, ale může to taky značit, že je na čase si dát na chvíli pohov.

Je důležité mít své vlastní názory a myšlenky, i když jste právě ve vztahu. Dejte si na chvíli pauzu, vyjeďte na víkend na chatu a zamyslete se nad tím, jaké věci jsou pro vás důležité. Možná máte nějaký problém, jehož řešení jste odkládali. Nyní je ten ideální čas. 

Potřebuju se zpovídat jako člověk, lidi na balkóně sbírám jako Pokémony, říká Třeštík | Video: DVTV
reklama
reklama
reklama