reklama

5 důvodů, proč nemůžete najít toho pravého

Přestože brouzdáte po seznamkách, chodíte mezi lidi a snažíte se jít nové známosti co nejvíce naproti, nedaří se vám najít toho pravého. Proč jdou jiné ženy ze vztahu do vztahu, nebo mají skvělého partnera už několik let, jen vy pořád nic?

Foto: Isifa/Thinkstock

Přestože brouzdáte po seznamkách, chodíte mezi lidi a snažíte se jít nové známosti co nejvíce naproti, nedaří se vám najít toho pravého. Proč jdou jiné ženy ze vztahu do vztahu, nebo mají skvělého partnera už několik let, jen vy pořád nic?

Hlavní příčinou je vaše mentální nastavení v oblasti vztahů a nevhodné chování k mužům z toho vyplývající. Co tedy děláte špatně a co je třeba napravit?

1) Nemáte k mužům pozitivní vztah

Říkáte si, co je to za nesmysl? Chcete si přece najít partnera, jak byste tedy mohla mít vůči mužům negativní vztah? Budete se divit, ale vaše mysl může být naprogramována zcela v rozporu s tím, co chcete. Vaše zakořeněné pravdy máte uložené hluboko v sobě a pokud jste nedobrovolně dlouho sama, pravděpodobně budou v rozporu s tím, co chcete.

Čtěte také: Proč zůstáváme single: Jde o svobodu, nebo lenost?

Zeptejte se tedy sama sebe, co si vlastně myslíte o mužích? Podívejte se na věty, které jste si napsala na papír a řekněte sama, jsou to pozitiva? Pokud nejsou, zapracujte na nich s partnerským koučem.

2) Neměla jste pozitivní vztah s otcem nebo matkou

Rodiče sehráli důležitou roli v našem názoru na muže. Konkrétně je důležité, jaké emoce jste s rodiči prožívali v oblasti lásky, vašeho přijetí a důležitosti v rodině. Platí totiž pravidlo, že emoce, které jste si prožívali v dětství s nejbližšími, si automaticky budete prožívat i ve vašem vztahu. Pokud vám tedy otec scházel, nedával vám lásku a byl často pryč, není divu, že jste nyní sama. Hlavní emoce, které jste tenkrát pociťovala, byly zcela jistě - opuštění a samota.

3) Bojíte se lásky

Ano, i to může být důvod vaší samoty. Pokud jste prožila nepříjemný rozchod, vaše mysl se v takzvaném obranném mechanismu uzavřela možnostem dalšího vztahu. Tuto obrannou reakci řídí strach z další bolesti, kterou by nový partner a zamilování se mohlo způsobit. Ve finále si tedy řeknete, že je lepší být sama, než znovu prožívat bolest z odmítnutí a nenaplnění v lásce. I tento blok však lze odstranit prací s psychikou.

4) Muže něčím odpuzujete

Bohužel, i to se může stát. Moc povídáte, oblékáte se jako muž, mluvíte o svých bývalých partnerech, jste příliš promiskuitní a ví to o vás blízké okolí. Důvodů může být mnoho, avšak často je my samotní nevidíme. Zkuste se zeptat vašich přátel a požádejte je o tvrdou zpětnou vazbu. Máte nějaké vlastnosti a způsob chování, který by muže mohl odrazovat?

5) Příliš pracujete

My ženy dnes chceme být stejně úspěšné (ne-li více), jako muži. Už není nic neobvyklého, když žena tráví v práci většinu svého volného času i víkendů, zastáváme vysoké pozice a podnikáme. Pokud si však chcete najít životního partnera (a nebude to váš šéf nebo kolega), musíte také normálně žít. Málokterý muž je nadšený z ženy, která může na schůzku nejdříve za 14 dní, protože má samé meetingy a existuje jen málo mužů, kteří jsou nadšení z pohledu na ustaranou a přepracovanou tvář pětatřicítky bez dětí.

Nedaří se vám přes všechno úsilí ukončit samotu?

Ženy, kterým je přes třicet a nemohou si najít partnera, velice často řeším ve své poradně pro ženy. Hledáme vždy jejich primární emoční nastavení v oblasti vztahů, které je blokuje od partnerského vztahu. Je totiž zapotřebí nejdříve zjistit mentální příčinu vašeho problému, a až poté se pustit do skutečného hledání toho pravého. Je to právě mysl, která vás v lásce blokuje a vede do situací, které způsobují vaši dlouhodobou samotu. Nebojte se tedy odkrýt skutečnou podstatu vaší samoty a zapracovat právě na ní.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nemáte partnera? Víme, co děláte špatně

Sex jen ve tmě: Stydím se za své tělo

Kdy se muži vyhýbají sexu?

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama