reklama

5 dárků, které by muži neměli dávat ženám pod stromeček

Zeptali jsme se vás: Jaké dárky by muži neměli dávat ženám pod stromeček a proč?

Foto: Thinkstock

Vánoce jsou o příjemně strávených chvilkách s rodinou, partnerem a dětmi. A jak už to tak bývá, pod stromečkem se objevují různá milá i nemilá překvapení. Zeptali jsme se, co vás  pod stromečkem od partnera nepříjemně zaskočilo.

Většina z vás odpověděla, že jsou rády za cokoliv, co partner sám vymyslí, vyrobí nebo snad ještě originálněji zabalí. Ale přeci jen se našlo něco, co byste letos už dostat nechtěly. Podívali jsme se na to z pohledu obdarovaných žen, ale také máme reakce mužů, kteří vědí, že tyhle věci už svým drahým polovičkám NIKDY nekoupí.

Sexy prádélko

Je to velmi hezký dárek, určitě by nás pod stromečkem překvapil, jenže pokud zrovna nepatříte k modelkám 90-60-90, velmi špatně se odhaduje správná velikost. A jak svým partnerům vysvětlit, že když si tajně ukradne naši podprsenku a koupí stejnou velikost, nemusí nám vůbec sedět. Takové překvapení bývá nepříjemné pro oba dva. Muž je naštvaný, že tedy nechápe, jakou velikost vlastně máme a nás může urazit, když je nám podprsenka větší nebo se do ní naopak nemůžeme nasoukat.

"Jednou jsem se rozhodl, že své ženě koupím hezké prádlo. Já blbec! Samozřejmě jsem si ověřil, jakou nosí velikost podprsenky a kalhotek. Když nebyla doma, našel jsem si údaje na starších kouscích. Když jsem v obchodě řekl, že potřebuji podprsenku 85 D, vůbec mi v tu chvíli nedošlo, že má žena má prsa asi 2x tak větší. Když jsme rozbalovali dárky, Jana jen zvedla podprsenku a řekla: "A do toho se mám jako vlézt?" No samozřejmě, že se nevlezla. A jaké zjištění! Prý má ve skříni i menší velikosti, z dob dávno minulých, což jsem vlastně nechápal. Nejhorší na tom bylo, že se na prádlo nevztahuje reklamace, jako je tomu třeba u televize. Prostě se nedá vrátit, no o to víc mě to štve! Takových peněz! Chtěl jsem něco hodně luxusního. Příště už raději koupím poukázku." (Michal, 33)

Mop, lux a žehlička

Je hezké, že myslíte na to, aby se nám lépe pracovalo. Ovšem více by nás potěšil poukaz na mytí oken speciální firmou či podobně. Najít pod stromečkem žehličku nebo mop, to patří do sekce společné dárky, ale mít na tom vlastní jmenovku, občas to může pěkně zaskočit.

Náš tip: Nevíte si rady? Našli jsme nejlepší dárky pro muže

"Loni jsem pod stromečkem našla dlouhý dárek. Nemohla jsem se dočkat, až si ho rozbalím, přála jsem si nové hůlky k běžkám. Už jsem to viděla, budou ladit s oblečením i s běžkami, jenže... V opravdu originálním balení se ukrýval mop na podlahu a hned vedle ležel podobný balíček, který ukrýval kýbl. No, když jsem viděla rozzářené oči svého manžela, jak si užíval, že koupil něco praktického a vlastně mi super ždímacím systémem usnadní práci, nemohla jsem mu nic říct, ale odvázaná jsem z toho dvakrát nebyla. Myslím si, že uklízecí věci pod stromeček prostě nepatří." (Jitka, 42)

Ručníky a jiné textilie

Nevhodný dárek? Záleží, jak se to pojme. Určitě je fajn, když muž myslí na to, abychom ve společné domácnosti měli všeho dostatek, ale že zrovna hromadu ručníků, navíc úplně jiných, než je barva koupelny? Když už máte potřebu nám kupovat nějakou výbavu do bytu, zkuste si alespoň zjistit, co se nám líbí a nebo jestli to barevně ladí.

"Své přítelkyni jsem chtěl udělat radost, a pořídil jsem k Vánocům celou sadu luxusních ručníků s puntíky. Líbili se mi, a jak jinak jí dát najevo, že s ní rád bydlím, než že pořídím společný do bytu. No bohužel jsem se nesetkal s úspěchem. Jak se říká "měkké dárky" hodila na stranu a rozhlížela se pod stromečkem, zda tam nebude něco třpytivého. Jak nemilé překvapení, když jsem zjistil, že ty samé ručníky později dala své kamarádce na chatu, prý se nám nehodily do koupelny." (Tomáš, 27)

Kulturní zážitek? Možná!

Ano, lístky určitě budou vhodným dárkem. Divadlo, muzikál, koncert, ale proboha vstupenky na hokejový zápas? Samozřejmě, že s vámi půjdeme, ale nečekejte hlasité nadšení a ještě hlasitější poděkování.

Čtěte také: Vánoční dárky pro celou rodinu: Inspirujte se

"Před rokem jsem dostala malou tenkou obálku. Čekala jsem, že v ní bude nějaký zajímavý voucher na společný víkend nebo lístky do divadla. To co jsem našla, bych mu nejraději hodila na hlavu! V obálce byly dva lístky na hokejový zápas, který byl podle něj něčím super. No asi ano, hráli tam nějaké týmy ze zámoří, ale co jsem s tím měla dělat já? Na takové zážitky se chodí s kamarádem a ne se svojí ženou, která nepozná hokej od fotbalu. Nakonec jsem šla, nechtěla jsem kazit radost, ale že bych si to užila, to se říct nedá." (Marcela, 35)

Hubnoucí prostředky

Nechce se vám věřit, že bychom snad něco takového našly pod stromečkem? Ano! I takové dárky se ukrývají za hezkým balicím papírem a zlatou mašlí.

"U nás doma píšeme dopis Ježíškovi i my dospělí. Úplně nejlepší je poslat si email s odkazem, po čem zrovna toužíme, ale klasika je klasika. I já jsem napsala, ale to co jsem dostala, tam určitě nebylo! Po výborné večeři jsem se nemohla dočkat, co bude partner říkat na dárky a hlavně já, až se vrhnu na rozbalování. A bylo to tam! Dostala jsem balení, dokonce dvojité, nějaké speciální kúry na hubnutí a pročištění organismu ze zelené kávy. Nejsem zrovna vyžle, ale nadváhu taky nemám. Opravdu netuším, co tím můj přítel chtěl naznačit. Letos se skoro bojím, co pod stromečkem najdu! Rotoped, činky nebo snad rovnou kurz hubnutí?" (Petra, 29)

Bonus: Pozor na jmenovku!

Jedna čtenářka napsala velmi zajímavý postřeh, ten si pro sebe nechat nemůžeme. Na otázku, co by muž neměl dát ženě pod vánoční stromek odpověděla:

"Já tedy nevím, ale já bych asi měla radost ze všeho, co sám vymyslí. Jediné, co chlap může potentočkovat je, napsat na dárek pro manželku jméno milenky."

S tím jednoznačně souhlasíme. Dávejte si pozor nejen na to, co do papíru zabalíte, ale také na to, aby na dárku bylo správné jméno. Hezké Vánoce!

Jaký nejhorší dárek jste dostali pod stromečkem vy? Čím vás partner nebo partnerka nemile překvapili? A z čeho jste naopak zůstali úplně paf? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vánoce z dob socialismu? Užijte si pod stromečkem retro dárky

Ženská logika: Co tím muži vlastně myslí?

Věci, které by žena před mužem neměla dělat. Nikdy!

--------------------------------------------------------------------------------

Kde vybrat ty nejlepší dárky pro ženy?

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama