reklama
 

Chcete najít lásku svého života? Ukliďte si doma

Najít k sobě druhou polovičku bývá pro mnoho lidí čím dál složitější. Svádět to na osud nebo životní okolnosti je jednoduché, ale moc vám to nepomůže. Spíš se zaměrte na to, co můžete pro změnu udělat vy sami. Klíč je totiž ve vašem přístupu.

Foto: iStock

Kde se hledá láska? A je třeba ji hledat, nebo ji nechat, ať si nás najde sama? Kolik pozornosti láska vlastně potřebuje a jak jste na tom se vztahem k sobě samým? Tady jsou čtyři doporučení, která vám mohou změnit život. 

1) Netlačte na pilu

Ze své vlastní zkušenosti musím říct, že všechny nejzásadnější momenty mého života, samozřejmě včetně lásky, se odehrály v tom okamžiku, kdy jsem nechtěla, nepřála si, a když jsem "to" neřešila. Jsou tací, kteří radí vizualizovat si přání a opakovat si je každý den před spaním jako modlitbu a tu pak vysílat do světa. Taky varianta, která u mnohých slaví úspěch, nicméně za sebe říkám, že funguje spíš všechno pustit a nechat věci plynout. Když něco totiž hodně chcete a tak říkajíc tlačíte na pilu, vložíte do toho tu nesprávnou energii. Chybí jí totiž volnost a lehkost a všechno, po čem toužíte, vám svou urputností zablokuje. Ve vesmíru funguje zákon přitažlivosti. Proto volnost a lehkost bytí přitáhne jinou lehkost. I správné vztahy, v nichž vám bude dobře. 

2) Jděte strachu naproti

Člověk dělá důležité rozhodnutí nejčastěji ze dvou pohnutek: ze strachu nebo z lásky. Pokud máte ještě někde mezery a něčeho se bojíte a doteď jste se tomu vyhýbali, přestaňte to dělat a naopak se do takových věcí "obujte". Dost možná objevíte úplně nové obzory, sami sebe v nich a možná i nové lidi, s nimiž vám bude dobře.

3) Ukliďte si v sobě i v okolí

"Máte doma spoustu starých předmětů, které vám připomínají minulost? Například staré fotky, oblečení nebo dokumenty? Teď je ten správný čas, abyste se s tím vším rozloučili. Dejte si dostatek času a prostě se všeho zbavte, vyhazujte nebo darujte na charitu. Ve svém prostředí tak vytvoříte kýžený prostor pro nové myšlenky a třeba i člověka. Věřte mi, že právě tento krok je velice důležitý a udělá s vaší psychikou nesmírné divy. Jen nezapomeňte, nejde o povrchový úklid. Sáhněte do míst, kam se vám doopravdy nechce," radí vztahová koučka Lenka Černá.

4) Milujte sami sebe

Zní to jako to největší motivační klišé, ale je pravdivé a velmi podstatné. Kdo se nemá rád, nebo sám sebe shazuje, nevěří si a nemyslí na sebe dostatečně, těžko může mít fungující a zdravý vztah. Pokud totiž nemiluje sám sebe, nemůže milovat skutečně ani nikoho jiného. Jestli se v takovém stavu nacházíte a umíte si to i upřímně přiznat, jste na správné cestě k uzdravení. Klíčem k nalezení skutečné lásky je začít pracovat sám na sobě a pak se teprve začít poohlížet po světě. V opačném případě si jen zaděláváte na to, mít závislé vztahy, ve kterých nenajdete vy ani váš protějšek ty opravdové prožitky a hluboké city trvalé hodnoty. A o těch přeci skutečná láska je.

reklama

Komerční tip

reklama