reklama

25 důvodů, proč mít sex: Tady jsou!

Sex zlepšuje náladu, působí pohodově na psychiku, posiluje imunitní systém a ještě přidává na kráse.

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Sex zlepšuje náladu, působí pohodově na psychiku, posiluje imunitní systém a ještě přidává na kráse. Sex je pro lidské tělo jako živá voda. Ale pozor! Musíte ho provozovat aspoň jednou týdně a s plným nasazením.

Důvod si určitě najdete...

1. Sex žere kalorie

Jedno vášnivé číslo může spálit během půlhodinky až 350 kalorií. Nesmíte ale milování flákat, mělo by být pořádně vášnivé.

2. Sex proti vráskám

Ženy, které mají minimálně jednou týdně sex, produkují mnohem více estrogenu. Díky hormonu, který vyhlazuje vrásky a vypíná pokožku, jsou pak mnohem atraktivnější.

3. Sex jako anticelulitidní kúra

Při sexu vyrábí tělo estrogen. Díky tomu se podpoří lymfatický systém a posílí vazivová tkáň, která zlepší vzhled partií připomínajících pomerančovou kůru.

4. Sex posiluje imunitu

Při sexu tělo produkuje blahodárný koktejl hormonů, který imunitní systém dokáže nejen posílit, ale také ochránit před nachlazením a případnými infekcemi.

5. Sex továrna na štěstí

Při milování se v těle vylučují hormony oxytocinu, serotoninu a dopaminu. Díky tomuhle koktejlu dobré nálady se pak cítíte šťastnější. Jejich zásoba po sexu vám vydrží většinou na jeden den. Při vyšším výkonu, který předvedete v posteli, pak budete mít tento pocit spokojenosti samozřejmě déle.

Náš tip: 5 tipů, jak si okořenit sexuální život!

6. Sex poráží depresi

Mezinárodní studie dokládají, že lidé s aktivním a spokojeným sexuálním životem podléhají jen velmi zřídka depresi. Pravidelný sex blahodárně ovlivňuje spokojenost a celkový zdravotní stav.

7. Sex proti stresu

Postelový sport vás dokáže výborně uvolnit a pozitivně naladit. Hormony štěstí, které organismus vylučuje, jsou silným protivníkem proti stresu.

8. Sex místo posilovny

Při střídání sexuálních pozic si skvěle protáhnete svaly, které jinak běžně nezapojujete. Místo v posilovně si tak hýždě, ruce, břicho, stehna a lýtka zpevníte v posteli.

9. Sex upevňuje vztah

Při orgasmu dojde v těle k vzestupu >>mazlivého<< hormonu oxytocinu, který hraje významnou úlohu v pocitu důvěry. Podle průzkumu má přímo omamné účinky, lidé mají k sobě blíž a funguje to i dlouhodobě.

10. Sex místo brufenu

Sex skvěle mírní bolest. Těsně před orgasmem se až pětkrát zvedne hladina hormonu oxytocinu a tím i produkce endrofinů. Ty tiší bolesti hlavy, svalů, zad nebo kloubů.

11. Sex prodlužuje život

Pravidelný sex prodlužuje život. Podle irských vědců, se muži s častými orgasmy dožívají vyššího věku a méně často je postihne předčasná smrt.

2. Sex jako >>lepidlo<<

Vysoká sexuální aktivita v našem těle zvyšuje i produkci feromonů. Ty pak zvyšují vaši atraktivitiu na trhu lásky a lákají do vaší náruče opačné pohlaví.

13. Sex bystří smysly

Při orgasmu se do těla vylučuje hormon prolaktin, který zvyšuje citlivost vašich smyslů, hlavně čichu.

14. Sex snižuje cholesterol

Pravidelné sexuání hrátky dokáží upravit hladinu cholesterolu v krvi. Navíc zvládnou vyrovnat i hladinu špatného a dobrého cholesterolu. 

15. Sex posiluje kosti

Progesteron, který se při sexu uvolňuje, posiluje kosti. Díky testosteronu zase sílí a svaly.

16. Sex prodlužuje život

 Kdo souloží stokrát ročně, prodlužuje si podle vědců život až o osm let.

17. Sex zlepšuje spánek

Po sexu se podle odborníků krásně usíná. Může za to celá vlna relaxačních hormonů, které po orgasmu zaplaví a uvolní tělo.

18. Sex posílí srdce

Při sexu se posiluje krevní oběh. To je dobré jak pro cirkulaci krve v mozku, tak pro posílení srdce. 

19. Sex trénuje močový měchýř

Při pohlavním styku se posilují svaly pánevního dna, které ovládají průtok moči. Tím se zvyšuje schopnost ovládat močový měchýř.

20. Sex je prevence rakoviny

Časté orgasmy u mužů snižují riziko, že ve vyšším věku dostanou rakovinu prostaty. Pokud mají orgasmu každý druhý den, sníží riziko hrozby rakoviny až o třetinu. U žen snižuje riziko rakoviny prsu.

21. Sex prodlužuje mládí

Kdo si často dopřává chvilky rozkoše, může počítat s tím, že si prodlouží mládí a lidé mu budou hádat daleko méně let. Při milování totiž tělo vylučuje růstové hormony, které brzdí procesy stárnutí.

22. Sex posiluje sebevědomí

Člověk, který má často dobrý sex, oplývá sebevědomím a spokojeností. Lépe se pak v soukromém i pracovním životě vypořádává s problémy.

23. Sex nabíjí energií

Máte před sebou náročný den? Večer se pomilujte. Sportovci to znají. Kdo se večer miluje, je druhý den nabitý energií a podává vyšší výkon.

24. Sex zvětšuje mozek

Podle některých názorů >>vyrábí<< hormon prolaktin, který se při sexu uvolňuje i nové neurony v mozku.

25. Sex místo kosmetiky

Nejen po sauně ale i po milování je žena nejkrásnější. Má naběhlé plné sexy rty, červeň ve tváři a pleť vyhlazenější. Prostě k nakousnutí.

Našli jste si mezi důvody ten svůj? Nebo nějaký přidáte v diskuzi pod článkem? Ovšem slušně, ano?! :) (a jestli vás partner!ka odmítá, pak mu/jí pošlete odkaz na článek do mailu, nebo na Facebook, třeba to pomůže!)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Touha být spolknut obryní aneb bizarní sex. fantazie

Kdo nejvíc nenávidí ženy? Přece ženy samotné!

Může za rozchod mobil a Facebook? Rozhodně ho usnadňují


 

Lipovská: Dvořák o můj život neusiluje, porušuje ale zákon a není dobrým ředitelem ČT | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama