reklama

10 rad, jak balit muže: Čeho se vyvarovat, pokud ho opravdu chcete

Nehodlám se vydávat za vztahového experta, od toho jsou povolanější, ale pravdou je, že o vztazích nepíšu pět minut a za ta léta už jsem si vyslechla historek, že by vydaly na knihu. Takže jsem knihu o balení chlapů alespoň shrnula do "desatera".

Foto: iStock

Dlouhých úvodů není třeba, všem je nám jasné, o co se jedná. A také to, že většina žen moc dobře ví, co nedělat, ale když pak jde "do tuhého", zahodí pravidla stranou a poddá se vášni a romantice.

Jenže ono se to ne vždy vyplácí. Na pomoc jsem si tentokrát vzala kamaráda Jardu, kterého už jako samozvaného experta na vztahy z mých článků znáte. Spolu jsme dali tohle desatero dohromady a shrnuli do něj zkušenosti naše i našich známých… Takže jde se na to:

1) Nelžete, stejně se na to přijde

Každý občas zalže, není to hezké, ale někdy prostě nutné. Při balení, nebo seznamování se, na lhaní zapomeňte. Jednak se do něj člověk často zamotá a pak – představte si, že to klapne a vy spolu začnete chodit. Nebude pak vypadat divně, že vážně nejste letuška, na exotické dovolené jezdí vaše kamarádka, vy nejste milovnicí designu a na výstavě jste byla naposledy se školou?

Jardův názor: "Tak letušku bych bral, ale pokud zjistím, že ve skutečnosti dělá něco jiného, moc vážně ji už brát asi nebudu."

2) Měla jste víc jak deset partnerů? Zapírat, zapírat, zapírat!

Zapomeňte na pravidlo jedna, pokud se to týká minulých partnerů. Morálka je vrtkavá, a i když mezi kamarádkami můžete třeba říct všechno, svému budoucímu partnerovi nadšeně nevyprávějte, že když jste se vyspala s dvacátým chlapíkem, přestala jste počítat. Ne že by na tom bylo něco špatného, hledání toho pravého je fuška a taky třeba máte hodně ráda sex. Ale chlapi – a pozor, i ti, kteří milenky střídají jako ponožky, to rádi nemají. Takže tady platí Plzákovo zatloukat, zatloukat, zatloukat, protože tenhle zkušený lékař, sexuolog, jistě ze své praxe věděl proč.

Jardův názor: "My chlapi milujeme sexy a svůdné holky, ale když nám vypočítávají, že se vyspaly s fotbalovým týmem, vzrušení rychle opadá."

3) Mužnost stranou

Hodně se toho poslední dobou namluví o tom, že na ženy se kladou nepřiměřeně vysoké nároky – musí být krásné, sexy, výkonné v práci, kuchyni i posteli… Souhlasím, ale o tom tady teď mluvit nechci. Spíš jde o to, že díky těmto nárokům se mnoho žen chová trochu moc mužně. Třeba časem ve vztahu to tolik vadit nebude, při prvním, druhém a třetím rande ale tuhle mužnost raději trochu zastrčte.

Jardův názor: “Šmarjá, feministky? To je strašný!” (Jarda není tak slaboduchý, jak to teď asi vypadá, ale emancipace ho zatím nedohnala.)

4) Šišlání přenechte milenkám

Jestli si myslíte, že zdrobněliny, šišlání nebo předstíraná naivita působí sexy, tak vězte, že pro některé jemně zastydlé muže možná, ale pouze u milenky, kterou vidí jednou za čas a po pár hodinách dovádění jí zamávají na rozloučenou. Ne u přítelkyně, se kterou by chtěli plánovat budoucnost.

Jardův názor: "Kytičky, zvířátka, lidičky? No já nevím, to by musela mít tělo bohyně a stejně bych to snesl jen jednou za čas."

5) Chvalte, ale nejdřív si to procvičte na kámošce

To, že muži milují pochvaly, není nic neznámého. Ale i chválit se musí umět. Pokud ho zpražíte, když bude mít pět minut zpoždění, a pak mu budete tvrdit něco ve stylu "Kryštofe, tak jako ty by nikdo ta vajíčka neusmažil...," vsaďte se, že vám na to dlouho skákat nebude. Chlapi nejsou hlupáci.

Jardův názor: "Já umím hodně věcí a jsem rád, když to partnerka ocení. Třeba dobrou večeří nebo trochou romantiky, snesu i kino, večeři a sex!” (Co dodat, že?)

6) Nikdy ve vztahu nespěchejte

To, co je pro ženu hlemýždí tempo, je pro muže sprint. Tedy myšleno o vztazích. Pomaloučku – polehoučku, nespěchejte! To je zásada, které by se měla držet bez rozdílu každá žena. Když někdo spěchat bude, ať je to on a vy se můžete přidat. Jinak klid.

Neplánujte po třetím rande společnou dovolenou s datem odjezdu za půl roku, kartáček si u něj nenechávejte, když nosíte tu těžkou kabelku celý den, o jednu drobnost neztěžkne. Nechtějte se proboha hned seznamovat s jeho rodiči. Nechte ho, ať udává tempo vztahu sám. Jo, a on se ozve jednou za půl roku, říkáte teď? A nemáte pocit, že vás tedy "až tak moc nežere"? Jestli o vás stojí a chce s vámi tvořit pár, dejte mu možnost postupovat podle toho, jak je mu to příjemné.

Proč tenhle bod tak rozepisuji? Protože ženy s ním mají obrovský problém. Chtějí, aby zavolal hned, plánoval hned, chválil bez přestání... A představy rozbujelé romantickými filmy jsou leckdy opravdu nereálné. Jenže běda, když nešťastník podle těchto představ nepostupuje. Žena má pak často pocit, že ji nechce. Takže holky, bacha! Chcete pořádného chlapa? Zahoďte chytré telefony, vypněte sociální sítě a dejte si nohy na stůl, chce to klid.

Jardův názor: "Tak pod to se podepíšu, chce to klid. Já se dokážu soustředit na práci, když jsem v práci, a na holku, když jsem s holkou. Nechtějte po mně, abych vypisoval SMS, když mám pracovat!"

7) Nehrajte hry, ale mějte svá tajemství

Ve chvíli, kdy mu dojde, že o něj máte zájem, je to bod zlomu. Pak se ukáže, jestli s vámi počítá do života, nebo jste jen pro pobavení. Pokud jste pro něj žena s velkým Ž, nemusíte už řešit, jestli zavolá, prostě zavolá. Pak už je čas začít budovat vztah. Můžu vám ze zkušeností "vztahového psavce" říct, že v tomhle bodu zlomu se vyplatí jet na rovinu. Nehrajte žádné hry, aby vás měl ještě víc rád nebo jste pro něj byla zajímavější. Jste už přece dost, vždyť si vás vybral. Ale zase nebuďte úplně otevřená kniha, nechte si svá tajemství… Nemusí o vás vědět všechno, s kým přesně se kamarádíte, všechny vaše slabůstky – vždyť chlapy to stejně nezajímá. Když budete jednou měsíčně v sobotu večer chodit na "babinec" a on se náhodou zeptá, co že se tam vůbec bude dít, jen se jemně pousmějte a řekněte "To by tě, miláčku, vůbec nezajímalo…"

Jardův názor: "Nechci vědět o partnerce všechno. Ideál je, když pořád nemluví a nevypráví mi každou podrobnost svého života, to mě unavuje."

8) Překvapujte jen decentně

Říká se, že vztahy se mají vyvíjet a rozvíjet a nezakrnět. To všechno je určitě pravda. Ale muži náhlá překvapení moc nemilují a už vůbec od nich nečekejte šílenou radost, když koupíte tandemový seskok padákem. Když překvapení, tak nové spodní prádlo, když velké překvapení, nejdřív nenápadně prozkoumejte terén, jestli o něj bude stát.

Jardův názor: "Jednou jsem dostal jako překvapení výlet do Rumunska, do hor! Víš, jak nesnáším přírodu... Kdyby mi radši koupila novou klávesnici, ta u kompu doma už blbne…"

9) Hlavně nemějte žádné představy

Protože ty se naplní jen zřídka. Mějte ho ráda a po nějaké době vyhodnoťte, jestli je to pořád "mít ráda", nebo už milovat. Nemyslete si, že on to nehodnotí. A když vidíte, že to má smysl, někam to směřuje, budujete si hezký vztah, i když po nějaké době už to holt není taková divočina, tak si ho vezměte, protože lepšího už asi nenajdete. Alespoň v 99 procentech případů ne.

Jardův názor: "Ale jo, tak si ho klidně i vezměte, ale moc o tom nemluvte, je to trochu děsivé téma."

10) Složité vztahy – co s nimi

Stane se, je ženatý nebo jinak nedostupný, milujete ho a život bez něj by byl šedý, nebo rovnou černý? Dejte si čas, a tím myslím přesný čas, třeba rok. A rok nic neřešte a užívejte si, třeba jako jeho milenka, pokud to tak chcete, ale po roce to vyřešte. Protože jestli zabřednete do takového složitého vztahu a on není gentleman, který ví, že stát se může všechno, ale po čase se to musí začít řešit, skončíte pravděpodobně jako ne moc spokojená milenka. A kdo by o to stál?

Jardův názor: "No já bych o to nestál. Ach jo, tyhle složité vztahy…"

21 let za boj na Ukrajině: Je to přísný trest, ale zavařil si to sám, říká Soukup | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama