reklama
 

10 kroků, které vedou k lepšímu sexu

Ať si kdo chce co chce říká, sex je i po letech ve vztahu jeho nedílnou součástí. Když nefunguje, nikdy nejsme opravdu spokojení.

Foto: iStock

Partnerský vztah bez sexu neexistuje. To jsme pak dobří přátelé, ale ne žena a muž. Je jasné, že po deseti letech manželství nebude náš sexuální život vypadat jako na začátku, ale sex může být příjemným "rozjasněním" vztahu i po třiceti letech - tedy měl by.

Mnozí z vás mi píšou maily, že jejich vztah je skvělý, ale sex nefunguje, a mnozí zase, jak to udělat, aby sex fungoval i po mnoha letech. Udělala jsem si tedy takovou malou anketu, ve které jsem oslovila známé i neznámé ženy a muže a výsledkem je tohle desatero. Neříkám, že vám zaručí dobrý sexuální život, ale třeba k němu aspoň přispěje.

1) Udělejte si ze sexu pravidlo 

I sexuologové se shodují, že se sexem je to jako s jízdou na kole, sice se nezapomíná, ale je dobré ji procvičovat. Nečekejte tedy, že když s partnerem nebo partnerkou rok nespíte, bude to klapat. Je jasné, že někdy se nechce, ale je dobré se přemoci. Nechci vás nabádat, abyste si dávali pravidla - sex každou středu - a přes to nejede vlak. Ale dopřát si hezké intimní chvilky jednou týdně, je dobré pravidlo…

2) Stereotyp není dobrý rádce

Často máme po letech tendenci podávat sexuální výkon ve stejné poloze. Je to pohodlné, dobře ji známe, ale je to nuda. Nemusíte pokaždé procvičit celou Kamásútru, ale měnit polohy, zkoušet nové a příjemně experimentovat se vyplatí.

3) Zjistěte, co má druhý rád 

Zdá se to možná jako banalita, ale z mé ankety vyplynulo, že mnoho z vás se vlastně nikdy otevřeně partnera nezeptalo, co má rád. A přitom výhoda dlouholetých vztahů je ta, že byste jeden druhého měli znát "jako své boty" a také dobře vědět, jak se navzájem vzrušit. Popovídejte si o sexu, nežijeme přece v 19. století.

4) Za hranice všedních dní

Je jasné, že když máte doma tři malé děti a sotva si stihnete dát sprchu, není na divoký sexuální život čas ani chuť. Ale pozor, dle statistik víc a víc vztahů končí právě proto, že (obvykle) žena odmítá muže v posteli, protože je příliš zaměstnána dětmi. Když to ale trvá více než pár měsíců, muž občas začne hledat potěšení jinde. Proto investujte jednou za pár týdnů do hlídání, vyfintěte se tak, abyste se cítila jako sexy kočka a vyražte s manželem na rande. Jeden večer plný erotického dusna a třeba trochy alkoholu a samozřejmě finálního sexu umí leccos zachránit.

5) Mějte se rádi 

Už jsme zase u toho, ale bez toho, abyste se cítili ve svém těle dobře, to prostě nepůjde. Bohužel mnoho lidí, když zakotví v manželství nebo dlouholetém partnerství, začnou postupně "kašlat" na zevnějšek. Často to omlouvají, že přes povinnosti není čas, ale ruku na srdce, opravdu si nenajdete deset minut denně? Nikdo po vás nechce, abyste vypadali jako ve dvaceti, ale když budete pravidelně pár minut denně pečovat o pleť a vlasy, budete si udržovat hezkou postavu a občas si koupíte něco hezkého na sebe, budete se především vy cítit skvěle. A převedeno do sexuálnější formy - budete se cítit stále svůdní a žádaní.

6) Flirtujte, flirtujte, flirtujte 

Moji rodiče měli kamarády, kteří se i po dvaceti letech manželství chovali jako čerstvě zamilovaní. Jako dítěti mi to přišlo dost ulítlé, ale dnes si myslím, že takový permanentní manželský flirt je skvělé povzbuzení pro vztah.

7) Netahejte na zádech předchozí vztahy

"Lidé si často ve vztazích 'hýčkají' bolístky a nedorozumění ze vztahů předchozích, a to je problém. Je dobré si vyčistit minulost, než se pustíme do dalšího vztahu," říká vztahová terapeutka Kateřina Lebedová. A já s ní naprosto souhlasím, znám hodně lidí, kteří do svých současných partnerů promítají chyby těch předchozích, a ničí si tak zbytečně vztahy.

8) Nejsme láska z románů… 

Jak se zpívá v oblíbené písničce. A je dobré na to nezapomínat - filmová a knižní realita je krásná, a neříkám, že se vám třeba nemůže stát. Ale žijeme v reálném světě plném stresu a problémů, a také jim musíme čelit. Nečekejte proto, že váš dům, děti a partner budou za každých okolností dokonalí. Zní to možná zvláštně, ale především ženy často trpí tím, že jejich představy o životě byly více růžové. V takovém případě je pak dobré si posvítit na to, jestli jsou vůbec reálné a proveditelné.

9) Hrajte si

Někteří z vás mi psali, že je dobré i v manželství hrát hry. Třeba se potkat v baru a naoko se seznámit. Nebo si rozdělit role, vy jste herečka a manžel zahraje "týpka", který vás chce sbalit. Fantazii se meze nekladou a prý jsou to hry, které zaručeně dostanou do vztahu kýžené erotické dusno.

10) Především se mějte rádi

Láska, ta shovívavá a milující, je základem vztahu. Pokud chybí, ani skvělý sex nepomůže. Proto se dívejte na partnera laskavýma očima. Odpouštějte mu drobnůstky, které vám na něm vadí a milujte jeho klady. A hlavně nic neskrývejte, lásku dávejte najevo - cítit se milován je přece to největší afrodiziakum.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama