reklama

10 důvodů, proč máte problémy v posteli: Co zabíjí vášeň a chuť se milovat?

Milování, partnerské soužití a vzájemné naladění... To jsou častá témata hovorů nejenom mezi ženami. Proč vás po nějaké době přestává bavit sex a vášeň pohasíná? Může za to partner, vy nebo snad něco jiného?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Co se to s námi stalo? Proč už se nemilujeme tak jako dřív? Četnost vzájemné intimity se snižuje, počet partnerských problémů roste. Jedno navazuje na druhé a otázky bez odpovědí vzbuzují nedůvěru.

  Víte, že existují tři hlavní druhy estrogenů? Jsou to estradiol, estriol a estron. U dívek od první menstruace do menopauzy je primární estradiol, po menopauze převažuje estron, který je bohužel slabší. růže k citátu, žena

Možná jste se v předchozích řádcích našli. Třeba se postelové potíže týkají i vás. Nejste jediní, první ani poslední. Lidská sexualita je delikátní téma a i partneři, kteří jsou spolu dlouhé roky, mohou mít zábrany o sexu hovořit. 

Pokud vše funguje, jak má, a chuť na milování vás neopouští, problémy v partnerském soužití nebývají nijak zásadní. A naopak. Přestáváte-li si být navzájem blízcí po intimní stránce, odcizujete se nejenom fyzicky, ale také citově.

Důvody, proč se v posteli častěji trápíme, než milujeme, bývají různé. Některé jsou však překvapivě "snadno" odstranitelné, ačkoli vše je subjektivní…

Projděte si naši grafiku a dozvíte se víc.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama