reklama

Vrchol pokerové sezony: Do Prahy přiletí hrát i Nadal

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha - Tisíce lidí z celého světa se právě v těchto dnech slétají do hlavního města hrát karty o velké peníze. Předvánoční Praha, to je totiž synonymum světového pokeru. European Poker Tour, nejprestižnější pokerové série na světě, na které si vítěz hlavního turnaje vydělá až 850 tisíc eur, začíná v hotelu Hilton v pondělí. A bude to stát za to: mastit karty sem přiletí třeba i tenisová jednička Rafael Nadal nebo legendární brazilský fotbalista Ronaldo.

"Bude to velká show, které se zúčastní několik tisíc hráčů z Evropy, Ameriky ale i Japonska. Letos překonáme náš rekord. Už v tuto chvíli očekáváme, že se do hlavního turnaje zapojí zhruba 850 hráčů, a to by znamenalo, že přeskočíme i Londýn a staneme se po Monte Carlu a Barceloně třetím největším podnikem EPT," těší se Ondřej Drebota, český manažer PokerStars, která Evropskou tour pořádá. A hned vysvětluje, proč je zrovna pražský turnaj v kalendáři pokerových hvězd červeně zakroužkován:

"Předvánoční Praha je přesně to, co pokerové hráče z celého světa láká: Je to krásné město v srdci Evropy, kam se dá jednoduše dostat. Celých deset dnů to bude velká párty. Hráči na téhle úrovni mají peníze a chtějí se bavit, v Praze máme výborné a levné pivo ale třeba i nádherné ženy," usmívá se.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama