reklama

Vousatá umělkyně Dakota Cookeová už se za svůj vzhled nestydí

Neobvyklý vzhled trápil umělkyni z Las Vegas téměř dvacet let. Kvůli svému ochlupení se cítila odsuzovaná a propadala se do spirály úzkosti a depresí. Před časem se ale rozhodla, že ze svého handicapu udělá přednost.

Foto: Profimedia.cz

Třicetiletá Dakota Cookeová si poprvé všimla abnormálního růstu chloupků na obličeji ve svých třinácti letech. Několik let strávila každotýdenními docházkami na depilaci, dvakrát denně si sama holila obličej. Deset let se kvůli svému vzhledu potýkala s depresemi.

Po dlouholetém trápení se však Dakota rozhodla nechat své vousy volně růst. Podle svých slov se nyní cítí skvěle a plná sebevědomí. "Vyrůstala jsem v nenávisti ke svému tělu a myslela si, že nikdy nebudu modelkou. Pak mě vybrali, abych předvedla šaty na fashion weeku v New Yorku, ve kterých jsem se cítila tak úžasně!

Pořád jsou věci, které na sobě nemám úplně ráda, ale moje tělo mezi ně nikdy patřit nebude! Tohle tělo mě provází celý život, tohle tělo dokázalo úžasné věci, tohle tělo se objevilo ve filmech, médiích, na módních přehlídkách nebo v televizi a tohle tělo mě bude provázet celý život! Náš život je příliš krátký na to, abychom seděli a přemýšleli stylem 'kdybych vypadala tak nebo kdybych vypadala onak'," napsala Cookeová na svůj Instagram.

Příčinu jejího silného ochlupení lékaři dodnes přesně neznají. Domnívají se, že jej způsobují její nadledvinky, které produkují zvýšenou hladinu testosteronu.

Portál z proslulého mramoru musel čekat na pražském secesním skvostu na znovuobjevení | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama