reklama

Zrození Fénixe rukou slavné návrhářky Blanky Matragi

Společnost CENTRAL GROUP pořádá k 20. výročí svého založení velký charitativní galavečer ve prospěch Nadačního fondu pro zdraví dětí.

Foto: Central Group

Společnost CENTRAL GROUP pořádá k 20. výročí svého založení velký charitativní galavečer ve prospěch Nadačního fondu pro zdraví dětí s exkluzivní módní přehlídkou Blanky Matragi. Jak se slavná návrhářka na přehlídku a samotnou akci připravuje?

Vyzpovídali jsme ji pro vás.

Když mě vedení společnosti oslovilo se svou nabídkou, zda bych nevytvořila novou módní kolekci a námět pro jejich charitativní galavečer, trvalo mi nějaký čas, než se mi podařilo s touto výzvou poprat. 

Co bylo inspirací?

Pak jsem ale při své pracovní cestě do Spojených arabských emirátů (SAE) poznala úžasný projekt výstavby Zayed National Museum, které vzniká v rámci projektu zahrnujícího výstavbu hned několika multifunkčních kulturních budov. Muzeum je stavěno za podpory prezidenta SAE, šejka Khalifa bin Zayed Al Nahyan, a tvar budovy odkazuje na křídla sokola, jakožto symbolu kulturního dědictví Emirátů.

Znovuzrození Fénixe

Tato jedinečná, avantgardní a nadčasová stavba mi ihned evokovala bájného ptáka Fénixe a jeho legendární schopnost znovuzrození se z vlastního popela. Až po návratu domů mi začal plně docházet metaforický význam křídel a síla Fénixe, který se vynořuje z dávných pověstí a je nadějí nejen pro současnou, ale i budoucí generaci a pomohá nám vyváznout z deficitu morálky, který nás naplňuje skepsí, apatií a rezignací na vyšší hodnoty.

Abych naději a energii, kterou mi Fénix nabídl, mohla zprostředkovat i ostatním, vytvořila jsem kolekce Ready-to-Wear a Couture šatů, které dohromady čítají okolo 80 modelů. Motivy ochranářských křídel, ostrého zobáku, prozíravého oka a lehkého peří se promítly do krátkých i dlouhých večerních šatů, přehozů, tunik a mnoha dalších modelů vyráběných z organzy, šifonu, sametu, saténu, tylu a pajetek.

Je snadné namalovat Fénixe?

Při práci jsem kombinovala svou techniku autorské malby na hedvábí, ale i její následnou reprodukci digitálními stroji. Taktéž veškeré použité krajky byly vyrobeny dle mých návrhů tak, aby v sobě nesly odkaz Fénixe.

Znovuzrození Fénixe považuji za téma, s nímž se může ztotožnit každý člověk žijící v dnešním světě. Doufám, že se mi jeho náboj, který mi dodával nezbytnou sílu během dlouhých příprav této akce, podaří přenést i na ostatní!

Charitativní galavečer ve prospěch Nadačního fondu pro zdraví dětí se uskuteční 13. února 2014 od 19:30 hodin ve Smetanově síni v Obecním domě v Praze 1. Nadační fond pro zdraví dětí v roce 2007 založila společnost CENTRAL GROUP pro financování výzkumných a vzdělávacích programů Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze 4 - Podolí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kozačky na podzim i zimu: Nízké, nad kolena i gumové

Mlsat a netloustnout: Čím nahradit čokoládu a bonbóny?

Krása a péče: Za co utrácet a co jsou vyhozené peníze?

Jak a kde zakoupit vstupenky?

Vrcholem večera bude módní přehlídka světoznámé návrhářky a umělkyně Blanky Matragi, která představí zcela novou kolekci. Na módní přehlídce vystoupí světově uznávaná topmodelka Denisa Dvořáková a během večera také například houslový virtuos Pavel Šporcl a sólistka Národního divadla Andrea Kalivodová. Vstupenky na tuto mimořádnou akci nebude možné zakoupit v žádné běžné prodejní síti. Omezený počet vstupenek bude možné získat pouze od CENTRAL GROUP prostřednictvím objednávky na www.matragi2014.cz, a to od 15. listopadu 2013. Speciální nabídkou bude omezený počet vstupenek na afterparty za účasti Blanky Matragi.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama