reklama
 

Zima je tu! Pečujte správně o své zimní boty

Milujete své zimní boty, které jste si koupili podle posledních módních trendů pro zimu 2012 a neradi byste si je zničili? Postarejte se o ně správně

Foto: Reuters

Také litujete své boty, když se brodíte nasoleným a mokrým sněhem? Naučte se, jak správně pečovat o obuv v zimě. Vaše boty budou vypadat jako nové a dlouho vydrží.

Správná péče o zimní obuv není nic složitého. Stačí si najít trochu času a v zimních měsících, kdy vaše boty prochází sněhem, blátem a deštěm, jim dodat dostatečnou ochranu.

Impregnovat se musí

Počasí ovlivnit nemůžete, ale ochranu bot ano. Nejdůležitější je dobrá a včasná impregnace, která pomůže udržel kožené i semišové boty suché. Univerzální impregnace nepatří k těm nejlepším a nejvhodněji zvoleným přípravkům. Lepší je zvolit impregnační přípravek, který je určený přesně na materiál vašich bot. U nových bot je důležité aplikovat impregnaci minimálně ve třech vrstvách. Kožené boty je třeba kromě impregnace natřít ještě krémem na boty.

Jak na semiš? Semiš je velmi moderní, ale u čištění každý z nás zuří. Nejlepší je na nečistotu vzít houbičku namočenou do mýdlové vody. Na zaschlé bláto použijte kartáček, který nepoškodí strukturu materiálu. Semiš se dobře čistí i suchou pěnou na koberce.

Boty nesušte na topení

Kožené boty nesmí nikdy být v blízkosti topení. Teplo porušuje a deformuje kůži. Nejlepší je do bot nastrkat noviny, které krásně absorbují vlhkost a vaše boty si udrží svůj tvar. U kožených vlhkých bot nezapomeňte na napínáky, které jsou nedílnou součástí bot, aby udržely svůj původní tvar.

Spocené nohy a zima

V zimě se nohy velmi potí, protože chodíme v uzavřené obuvi. Určitě nezapomínejte používat antibakteriální sprej, který si aplikujte jednou až dvakrát týdně do bot. Pohodlnou chůzi po celý den poskytnou i antibakteriální a protizápachové vložky. Lidé, kterým ani antibakteriální sprej nepomůže, mohou vyzkoušet starý osvědčený trik s jedlou sodou. Prášek nasypte do boty a nechte přes noc působit. Podobným neutralizátorem pachů je i  octová voda, která zároveň působí proti plísním.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama