reklama
 

Ženy, buďte se sebou konečně spokojené! Víme, jak na to

Ukažte mi dnes na ženu, která je sama se sebou dlouhodobě spokojená. Jak ukazují průzkumy, každá z nás držela někdy v životě dietu, více než polovina žen si myslí, že by měla být lepší matkou a partnerkou, a jen málokterá je finančně zcela nezávislá na svém partnerovi nebo rodině.

Foto: Profimedia.cz

Ukažte mi dnes na ženu, která je sama se sebou dlouhodobě spokojená. Jak ukazují průzkumy, každá z nás držela někdy v životě dietu, více než polovina žen si myslí, že by měla být lepší matkou a partnerkou, a jen málokterá je finančně zcela nezávislá na svém partnerovi nebo rodině.

Protože každý den pracuji se ženami, které chtějí zdravě navýšit své sebevědomí a cítit se ve svém životě lépe, sestavila jsem 4 základní pilíře sebevědomí každé z nás. Tyto pilíře bychom měly mít po celý život stabilní, a tím si zajistit pohodu a dobrý pocit z každého dne.

Vlastní svět - můj pevný hrad

My ženy se tak rády obětujeme pro druhé. Staráme se o naše děti, partnery, rodiče, kamarádky... Kde jsme ale my samotné? Řekněte, kolik dní v měsíci se věnujete pouze sobě? Jak často si zajdete na masáž, věnujete se svým myšlenkám, vzděláváte se, cvičíte? Kouzlo celoživotního štěstí je založené na vašem vztahu k sobě samotným. Jak se máte rády, zda jste k sobě citlivé a do jaké míry sebe dáváte na první místo ve svém životě. Řešte tedy nejdříve sebe, svůj dobrý pocit. Až poté se zajímejte o ostatní. Když nebudete v psychické pohodě vy, nebudete mít kapacitu na rozdávání dobrého pocitu druhým.

Úspěch v práci  - vaše cesta k životnímu naplnění

Pokud jste sama se sebou spokojená a máte vyrovnaný vlastní svět, dalším pilířem vašeho sebevědomí je oblast vaší práce. Měla byste dělat práci, která vás bude nejen bavit, ale i přinášet zajímavé finanční ohodnocení. Pokud nevíte, co vás baví, doporučuji vám odhalit si takzvané talentové vlohy. Nezapomeňte, že pokud budete v oblasti práce prožívat radost, nebudete materiálně i psychicky závislá na vašem partnerovi. To vztahu prospívá a pozice v něm jsou poté  rovnovážné. Zároveň rozvíjíte svůj intelekt, vzděláváte se a můžete kariérně růst.

Harmonické zdraví - obraz vašeho myšlení

Když se dnes podíváte na své tělo a obličej, jsou jasným obrazem toho, jak se máte ráda a jaké psychické potíže vás trápí. Tvrdím, že každý fyzický problém a disbalance mají svůj základ v psychické rovině. Pokud se tedy staráte o svou duševní čistotu, zcela automaticky se budete starat i o vaši životosprávu, pohyb a zevnějšek. Vnímejte tedy vaše tělo a pracujte na něm. Když se budete cítit ve své tělesné schránce dobře, vašemu sebevědomí to rozhodně pomůže.

Vlastní finance - vaše zajištění bez závislosti na ostatních

Posledním pilířem vašeho zdravého sebevědomí jsou vaše finance, přesněji řečeno vaše finanční inteligence a z ní vyplývající péče o finanční situaci. Pokud se chcete sama se sebou cítit dobře, měla byste být vládcem svých financí. To znamená - mít vlastní finanční příjem, mít přehled o svých výdajích a chytře plánovat, jak peníze investovat a rozmnožovat.Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama