reklama

Ženská logika: Co tím muži vlastně myslí?

Co vlastně muži myslí, když říkají "ženská logika"? Zeptali jsme se jich!

Foto: Thinkstock

Co mají muži na mysli, když nám řeknou, to je ta vaše ženská logika? Určitě to nelze brát jako pochvalu či kompliment, protože k tomu téměř vždy přidají podivný úsměv...

Řeči o tom, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, se vedou každý den. Dětský pláč vzbudí převážně ženy, muži mají talent racionálněji uvažovat a řešit situace. Rozdílů je mnohem víc, ale tentokrát po pánech budeme chtít vysvětlení, co si představují pod pojmem "ženská logika".

ANO znamená NE

Pořádně a zřetelně odlišit význam těchto dvou slov, je nadlidský výkon. Přitom jde o opak, který vlastně zaměnit ani nelze.

"Hlava mi nebere, když se přítelkyně zeptám, zda by ji nevadilo, že půjdu o víkendu s kamarády do hospody. Vždycky řekne, že jí to nevadí, ale pak mám milion esemesek, kdy přijdu domů a proč jsem ji nechal samotnou doma. Na to konto, se jí příště zeptám, zda půjde taky, odpoví, že ne, protože musí žehlit, no a pak to zase slíznu po telefonu. Proč prostě nejde taky?" (David S.)

Náš tip: Věci, které by žena před mužem neměla dělat. Nikdy!

"Na otázku, zda chce manželka jít oslavit výročí do restaurace na večeři, mi vždycky odpoví ne, nebudeme utrácet. Jenže druhý den se mnou skoro nemluví. Přitom stačí říct ANO!" (Tomáš V.)

Vzkaz pro pány: Na otázku, zda chceme jít do restaurace se nemusíte ptát. Vždycky budeme chtít restauraci, kytku a nějaký dárek.

Pánové nejsou jasnovidci

Zásadně neříkáme, co skutečně chceme tak, aby tomu chlap rozuměl. Navíc čekáme, že se dovtípí. Někdy ani naznačování nepomůže.

"Úplně mě vytáčí, když mi má přítelkyně neříká věci narovinu. Jak já si mám domyslet, že zrovna dneska chtěla hezký večer při svíčkách, když mi o tom neřekla. Pak se zlobí, že jsem zůstal déle v práci. Kdo to má tušit?" (Ivan B.)

"Včera jsem na tebe byla naštvaná! Zdálo se mi, že se něco děje, ale Jitka nic neříkala, tak jsem mlčel. Vysvětlení se mi dostaví vždy druhý den, ale za žádnou cenu z ní nedostanu proč. Přitom stačilo, kdyby mi vysvětlila (už včera), o co vlastně šlo.

Vzkaz pro pány: S tím musíme souhlasit a slibujeme, že se pokusíme napravit a říkat věci stručně a jasně. Možná...

Nikdy nenajdete správnou odpověď!

Také se ptáte svého partnera, jak vám sluší nové boty či zda si všiml nějaké změny? S podobnými otázkami zacházejte raději opatrně.

"Lásko, co je na mně jiného? Tuhle otázku nesnáším, nikdy neodpovím správně. Když řeknu, že nevím, slíznu si pořádnou čočku za to, že jsem totální ignorant. Kyž řeknu, že byla u holiče a moc jí to sluší, tak se urazí, protože prý vlasy jsou to jediné, na co neměla dost času. Po chvíli se konečně dopracujeme k tomu, že má novou sukni. Pochválím ji a pohladím po zadečku, tak řekne, že lžu, protože v ní má velkou prdel. Jako, co na to říct?" (Vašek B.)

"U nás jsou věčné debaty na téma, zda pozvat moji mámu na oběd. Když odpovím, že ano, má žena je uražená. Prý je u nás tchyně příliš často. Když raději řeknu ne, pak jsem za necitlivého syna. Je přeci na všechno sama a občas bychom ji k nám vzít měli. Rozhodnutí od té doby nechávám raději na ženě." (Mirek K.)

Vzkaz pro pány: Je to s námi složité, ale rozhodně neodpovídejte otázkou "A co bys chtěla slyšet?" Vždy nás to vytočí.

Nemluvím s tebou!

Dělat uraženou, to je naše taktika, ale většinou nám to příliš dlouho nevydrží. Proč to ale děláme? Vlastně samy nevíme.

Čtěte také: Nesnáší změny, miluje pořádek: Není to šikana?

"Občas se stane, že je na mě přítelkyně naštvaná, většinou netuším za co, ale úplně mě dostává, když vlítne do pracovny a řekne, že se mnou nemluví. Tak to zopakuje za večer několikrát, a pak se naštve, protože s ní prý nemluvím. Jak to mám chápat? Normálně bych si s ní klidně povídal, ale když se mnou nemluví, tak nemám sílu to řešit a provokovat ji." (Viktor R.)

Vzkaz pro pány: Jsme rády přesvědčované, že o nás stojíte a tohle je jeden z hloupých způsobů, jak to z vás dostat.

Dělají věci příliš složitě

Nejčastěji slyšíme spojení "ženská logika" právě v situacích, kdy děláme věci zbytečně složitě. A to hlavně v technických záležitostech, parkování a na nákupech. 

"V obchodě kličkujeme s vozíkem jako šílení, přitom stačí sepsat, co je potřeba a jet rovnou do správných uliček. Nejšílenější je to před Vánoci. Proč se tam zbytečně zdržovat o hodinu déle? A výsledkem je vždy nákup, který je 2x tak větší a samozřejmě dražší. Polovinu z toho nebudeme ani potřebovat, a pak se to vyhodí. Nejčastěji tak končí  odtučněné jogurty." (Petr V.)

Vzkaz pro pány: Nemyslíte si, že je to právě proto, abyste do situace mohli vstoupit a pomoci nám ji vyřešit?

Nechtějí slyšet, co si myslíte, chtějí slyšet, co si ony samy myslí

Uvědomit si, že cpeme někomu svůj názor, je těžké, zvlášť, když si tvrdě stojíme za svým a nekoukáme vlevo ani vpravo.

"Občas se s přítelkyní hrozně pohádáme, zeptá se mě, jaký mám názor na nějaké věci či na to, co udělali nebo neudělali naši přátelé. Když si k tomu řeknu své, doslova mě uargumentuje. Hrozně mě to unavuje." (Robert J.)

Vzkaz pro pány: Někdy je to s námi pořádně těžké, že?

Řešit zbytečnosti

Tak na to jsme opravdové mistryně! Někdy se samy zastavíme a tento fakt zjistíme, ale co se dá dělat, když si nemůžeme pomoct.

"Mám kudrnaté vlasy, musím je narovnat. Moje přítelkyně se s tím trápí každé ráno. Ale já ty vlasy přímo zbožňuju. Tak proč to řešit?" (Michal K.)

"Trochu směšné scény, když pozvu přítelkyni do restaurace na večeři a ona říká, že si nic nedá, drží dietu. O dvě hodiny později má v sobě předkrm, 300gramový steak a moučník a strašně si to vyčítá. Vždyť si to měla užívat!" (Filip H.)

Vzkaz pro pány: Máte rozhodně pravdu!

Budu dělat, že mě vůbec nezajímá

Najít si chlapa je pořádná dřina. Podle mužské populace na to jdeme vlastně strašně špatně. Něco na tom bude.

"Ségře je už skoro třicet a nemůže si najít stálého přítele. Ani se tomu nedivím. Když potká někoho, kdo ji hodně přitahuje, zahájí hru na chladnou. Dotyčného ignoruje, čeká na první krok od něj a vlastně dělá vše proto, aby si chlap myslel, že o něj  nemá zájem. Jenže my to vidíme jinak. V takovém případě se stáhneme a neřešíme to. Vůbec nemáme tušení, že je to nějaký záměr." (David S.)

Vzkaz pro pány: S tím úplně nesouhlasíme. Většinou vás akční a sebevědomé ženy vyplaší už na začátku.

Vysoké podpatky a puchýře

Rády nosíme podpatky, vlastně je to nutnost. Toužíme mít štíhlá lýtka a navíc dosáhnout na polibky od partnera. Ale jak to vidí oni?

"Já nechápu třeba podpatky. Ženy je prý nosí, aby vypadaly lépe nebo byly o něco vyšší. Proč se ale pak při focení krčí a stěžují si že přečnívají? Proč nosí něco tak nepohodlného a přesto, že mají puchýře, vydrží v nich celý den?" (Jonáš L.)

Vzkaz pro pány: Kolikrát se otočíte za dívkou v teniskách a naopak za dámou v sukni a s vysokými podpatky?

Co pánové ještě nechápou?

  • Tvrzení, že všichni muži jsou stejní, když jsme se všemi nežily.
  • Proč musíme mít tři šedé kabelky. Jsou ochotni přijmout, že vlastníme kusy různé barvy, ale proč tři stejné? Podobně je to u bot.
  • K čemu prožíváme bolestné trhaní obočí, a pak si ho nakonec domalujeme?
  • Co nás vytočí na tom, že máme s kolegyní stejné oblečení?
  • A co je podle nich největší šílenství? Když se ráno vzbudíme a zlobíme se na chlapa, protože nás ve snu podvedl. A jako třešnička na dortu je, že chceme v polospánku vysvětlení a omluvu.

Věříme, že je to pro pány někdy těžké. Je to jako na kolotoči či v blázinci, ale odpověď na to, proč to děláme, asi nenajdeme. Jedno je jisté, my ženy si rozumíme!

Jak to máte doma vy? Zažíváte podobná nedorozumění a úsměvné situace? Máte nějaký další příklad ženské logiky? Co vás nejvíce vytáčí? Mají i muži svoji zvláštní logiku, kterou zase nechápou ženy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Peníze jsou zlo: Dědictví zničilo celou naší rodinu

StarDance: Nahlédněte s námi do zákulisí soutěže

Retro dárky pro celou rodinu: Originální a zábavné

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Jak na partnerské vztahy?

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama