reklama

Závislá na mobilu? Musím ho mít neustále u sebe

Myslím, že je moje přítelkyně závislá na mobilu. Nosí ho všude s sebou, neustále ho musí mít po ruce.

Foto: Profimedia.cz

Myslím, že je moje přítelkyně závislá na mobilu. Nosí ho všude s sebou, neustále ho potřebuje mít po ruce. Neznám nikoho jí v tomto ohledu podobného, ale třeba mě vyvedete z omylu, až si tohle přečtete. Ale spíš se obávám, že mi moje domněnky jen potvrdíte...

Partnerka má totiž mobil u sebe, dokonce i když se sprchuje. Bere si ho do koupelny, aby případně mohla rychle přijmout důležitý hovor. Odkládá si ho na pračku, a to ještě tak, aby ze sprchy dobře viděla, jestli displej náhodou nesvítí. Nevěřím jí, že je to kvůli práci. Podle mě je prostě závislá a s prací to nemá co dělat.

Jak to začalo?

Už ani nevím, jak to vlastně začalo, ale když jsem jí před třemi lety poznal, rozhodně taková nebyla. Tím jsem si jistý, protože do někoho, kdo má k ruce přilepený telefon bych se asi nezamiloval. Možná to začalo tím, že ji v práci povýšili, možná tím, že si koupila nový telefon, ještě chytřejší než ten minulý.

Nicméně najednou začala mít telefon v ruce prakticky pořád. Neodkládá ho, ani když se jdeme projít do lesa, když ležíme na pláži, když nakupujeme v supermarketu. Neustále se zastavuje a něco řeší. 

Nevěra v tom není

Samozřejmě mě už napadlo, jestli nemá nějakou bokovku, jestli si nepíše s nějakými cizími týpky, a proto chce mít mobil pořád pod kontrolou, abych si třeba ničeho nevšiml. Jenže se obávám, že ani to nebude ten důvod. Nebo rozhodně ne ten hlavní.

Vidím totiž, k čemu telefon používá. Pořád s někým telefonuje, většinou do práce, píše si s kamarádkami esemesky, u kterých se hihňá a jejichž obsah mi potom vypráví. V mezičase vyřizuje pracovní maily, a samozřejmě kontroluje Facebook. Pořád tam něčím přispívá, něco fotí, pak fotky upravuje v milionech aplikací...

Co takhle tablet?

Prostě pořád něco. Nedávno mi dokonce s nadšením vyprávěla, že už hraje i hry. Prý si stáhla prehistorickou hru Tetris, jejíž hraní jí připomíná dětství. Ok. Když si ale tuhle začala dopisovat s produkčním i v kině, dokonce na filmu, na který jsem šel především kvůli ní, vážně mě to už naštvalo. Slušně řečeno.

Už mám zkrátka plné zuby toho, že jdeme na večeři do super restaurace a místo abychom si povídali, ona každých pět minut vezme telefon a něco do něj ťuká. Dokonce přišla se skvělým nápadem, že si ještě pořídí tablet. Ale to už by rovnou byl náš konec.

Poslouchejte rádio Frekvence 1 online ZDE >>

Už si neberu moc servítek, a regulérně jí její chování vyčítám. Odpovídá, že přece nebudu žárlit na mobilní telefon, a že snad přece chci, aby byla ve své práci úspěšná. Nebo jí snad chci zatrhnout komunikaci se světem a zakázat kamarádky? Mele to pořád dokola jako kolovrátek, pak se naštve a zavře se v ložnici. Samozřejmě s mobilem.

Takže jsem se rozhodl zapátrat, jak bych ji mohl téhle šílené závislosti, která vážně už překročila meze, zbavit. Pokud máte někdo nějaké tipy, jak na to, bud moc rád! 

Čtenář Martin

Co vy na to?

Myslíte si, že je Martinova přítelkyně skutečně závislá na mobilu, nebo to on trochu přehání? A máte s takovou závislostí nějaké zkušenosti? Napadá vás, jak se jí zbavit? A jak jí zbavit svou partnerku?

Podobné téma bude také námětem zítřejšího pořadu Dámský klub na rádiu Frekvence 1.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nehodlám jen uklízet a vařit. A proto jsem stále single

Psychologie na záchodě: Za zácpu může vaše povaha

Půjčila jsem nejlepší kamarádce 10 000 Kč. Chyba!

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama