reklama

Zahrajte si poker, je to zábava

Zahrajte si poker v kasinu nebo jenom doma s rodinou. Je to zábava

Foto: Casino Ambassador

Zahrajte si karetní hru poker v kasinu, doma s rodinou nebo přáteli. Je to zábava a pravidla se naučíte rychle. Poker je jedním z fenoménů dneška, v němž se Česká republika díky úspěchu Martina Staszka v Las Vegas rozhodně neztrácí. Roste počet hráčů i turnajů a poker je v poslední době pro ty nejlepší hráče i z Čech dobrým zdrojem obživy.

Počátky jedné z nejoblíbenějších a zároveň nejsofistikovanějších her sahají až do středověku. Počátkem 19. století se poker dostal do Ameriky, kde se stal oblíbenou kratochvílí pistolníků. Z mnoha verzí je dnes nejrozšířenější varianta Texas Hold 'Em, která se hraje na turnajích, v kasinech, on-line i doma jen tak pro zábavu.

"Pokeroví profesionálové mají statut celebrit a na bohatě dotovaných turnajích přenášených televizními stanicemi vydělávají velké peníze. A v dobré společnosti je dnes nepsanou povinností tuto hru ovládat," říká Nicole Kurčíková, poker manažerka Casina Ambassador.

Poker je o strategii

Poker je vzrušující zábava s jednoduchými pravidly, která se snadno naučí každý. Záleží zde mnohem méně než v jiných hrách na vrtkavém štěstí - na tom, jak padne kostka nebo kde skončí kulička. Štěstí může pomoci jednou, dvakrát, možná i desetkrát, ale v dlouhodobém horizontu vždy záleží na dobré strategii. Během jedné hry totiž musíte učinit řadu rozhodnutí, na nichž závisí celkový výsledek.

"O vítězství rozhoduje především inteligence hráče, zkušenost, pevné nervy, schopnost dobře počítat a v pravý čas umět blufovat. Poker není žádný hazard, ale ryzí strategie," uzavírá Kurčíková.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama