reklama

24 věcí, které vám zpříjemní prosinec

Vydejte se do Dětenic

Chcete teď v prosinci zažít něco nového? Pokud vás nerozhází nějaké to strašení či setkání se zábavnou čarodějnicí, divokými zombíky a oživlou hraběnkou, pak se určitě vydejte do Dětenic nedaleko Mladé Boleslavi.

Půvabný zámek, který jeho současný majitel zachránil před zničením a vrátil mu původní nádheru, zdobí čtrnáct stylově zařízených pokojů s originálními freskami a nástěnnými malbami, unikátní sbírka zbraní maltézských rytířů a další zajímavé artefakty.

Adventní neděle tady jsou ve znamení romanticky laděné prohlídky zámku s vyprávěním o vánočních zvycích, tradicích, betlému a Ježíškovi. Silvestrovská veselice ve středověkém stylu pak bude opravdu opulentní. Silvestrovský balíček nabízí bohatý program s názvem "Šokující středověk", v němž  se o zábavu postarají kejklíři, šermíři, tanečnice, fakíři, pobudové a další pakáž, vydatnou středověkou žranici si užijete ve Středověké krčmě, dále vypukne noční diskotéka a posléze velkolepý novoroční ohňostroj v zámeckém parku (rezervace balíčku na [email protected]). Nouze nebude ani o pivo, protože v dětenickém pivovaru, jehož novou interaktivní expozici si můžete též prohlédnout, se vaří výtečné pivo podle starodávného receptu.

A když se noc nachýlí, přespíte v nefalšovaném Středověkém hotelu, kde zažijete romantiku, jak ji znáte jen z historických filmů či románů. S trochou toho strašení musíte počítat i tady, ale protože zážitková turistika prostě frčí, potěšte své blízké stylovým dárkem pod stromečkem, a to pobytem v zámeckém resortu Dětenice. Dárkové poukazy lze objednat i online, podrobnosti a celou nabídku najdete na www.detenice.cz.       

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama