reklama

24 věcí, které vám zpříjemní prosinec

Přispějte na charitu, zapojte se do Srdíčkového dne

Dnes začíná tradiční veřejná sbírka zimní Srdíčkové dny, jejímž cílem je pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Bude probíhat až do 6. prosince po celé České republice. Její tváří se pro tentokrát stal čtyřletý Matýsek, kterému lékaři diagnostikovali dětský autismus s dysfázií řeči.

Každý rok těsně před Vánoci otevírá charitativní organizace Život dětem zimní část své největší charitativní sbírky Srdíčkové dny. Prodejem sbírkových předmětů vybírá peníze na podporu vážně nemocných dětských pacientů.

Srdíčkové dny jsou největší a veřejnosti nejznámější sbírkou organizace Život dětem. Probíhají třikrát ročně na jaře, na podzim a v zimě, a to pravidelně po už téměř 20 let. Za celou dobu existence se díky ochotě lidí podařilo pomoci nemocným a handicapovaným dětem v celkové výši 279 836 300 Kč. Zapojit se může opravdu každý. Stačí si ve sbírkovém týdnu od dobrovolníků zakoupit různorodé dárkové předměty v hodnotě 30 Kč.

Spolu se Srdíčkovými dny vyvrcholí v sobotu 7.12. charitativním koncertem Rádio srdcem pro Život dětem na pražském Staroměstském náměstí také sbírka Srdce dětem pořádaná ve spolupráci s řetězcem Lidl.

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama