reklama

Vyzkoušejte nové deskovky pro celou rodinu

Český trh nabízí stovky deskových her, podívejme se na některé nové tituly.

Světový film
Světový film | Foto: www.svet-her.cz

Existují stovky společenských her, které se dělí do různých kategorií - logické, strategické, cestovní a další. Hry se také liší podle obtížnosti, délky herního času a počtu hráčů. Podívejme se na několik zajímavých novinek, které může hrát celá rodina.

Světový film

Tato hra pro dva až šest hráčů je variací na úspěšnou deskovou hru Český film - otázky a odpovědi. Světový film - otázky a odpovědi je vědomostní hra, která prověří vaše filmové znalosti v šesti okruzích - americké filmy, evropské a jiné filmy, tvůrci, herci, seriály a fotky. Hra je zárukou skvělé zábavy, ale i poučení. Obsahuje dvě varianty - stolní hru a aktivnější party variantu, ve které budete kromě zodpovídání otázek plnit i zábavné úkoly formou mluvení, pantomimy a kreslení. Ten nejúspěšnější hráč vstoupí na konci hry do síně filmové slávy. Balení obsahuje 300 karet s 1800 otázkami a odpověďmi, 100 karet s 300 úkoly, oboustranný herní plán, 6 figurek, 36 žetonů v šesti barvách, hrací kostku, přesýpací hodiny a pravidla v českém jazyce. Hru pořídíte za cca 600 korun.

 

Klondike 1896

Píše se rok 1896 a do nového města Dawson City míří tisíce dobrodruhů. Doufají, že zprávy o bohatých rýžovištích zlata na řece Klondike jsou pravdivé. Nech se strhnout zlatou horečkou a vydej se na dobrodružnou výpravu podél řeky Klondike. Prokažte větší chytrost i předvídavost než ostatní zlatokopové a odvezte si největší množství zlata. Nebo se vrhněte na politickou dráhu. Získejte na svou stranu vlivné postavy města a ucházejte se o místo v městské radě. Budete muset ukázat hodně rychlé rozhodování. O místo se uchází i další dobrodruzi lačnící po moci. Tato strategická hra je určena pro dva až čtyři hráče od osmi let. Pořídíte ji za 450 korun.

 

Dědictví

Nová hra, která přichází v listopadu na trh. Je určena pro dva až pět hráčů starších jedenácti let. Dědictví je svým principem jednoduchá hra. V každém kole má hráč omezený počet akcí, s jejichž pomocí se snaží co nejvíce utrácet. Může využít dlouhodobější náklady nákupem nemovitostí, které pak nechává chátrat nebo v nich pořádá párty. Můžete také pořádat jednorázové hostiny, výlety lodí a dále hýřit penězi. Hodit se mohou různé šikovné příplatky, případně volné akce, aby se penízky rychleji rozkutálely. Vyhrává ten, kdo nejrychleji peníze rozfofruje! Můžete začít tím, že si hru pořídíte. Stojí 800 korun.

 

 

 

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama