reklama

Vydejte se za koupáním do Prahy! Víme víc!

Bydlíte v Praze a chcete se jít vykoupat? Máme pro vás tři tipy na koupaliště v hlavním městě

Takto si ještě v pátek užívali lidé chlazení v říčce Aist u rakouského Tragweinu.
Takto si ještě v pátek užívali lidé chlazení v říčce Aist u rakouského Tragweinu. | Foto: Reuters

Koupání, bazén, koktejly, pláže, moře, to a mnohem víc patří k dovolené. Proč si ji neužít v Praze. Praha nabízí celou řadu možností, kam se vydat vykoupat.

Máme pro vás tři tipy na koupaliště v hlavním městě České republiky. Praha nabízí celou řadu aquaparků, umělých i přírodních koupališť nebo bazénů krytých či pod širým nebem. Podívejte se, kde všude se dá koupat.

Koupaliště Motol

Překrásné venkovní koupaliště, rybník, který svou vodu získává z Motolského potoka. Jde o příjemné koupání v mělkém rybníku. Vaše nohy při koupání pocítí jemný písek. U koupaliště si užijete mnoho zábavy. K dispozici jsou sportovní aktivity jako je ping-pong, volejbal a ostatní hry. Plavky si snadno obléknete v převlékárně. Na koupališti je i WC a celá řada možností, kde se občerstvit. V blízkosti je i ráj pro nudisty. Přímo pro ně je určená pláž a na veškeré dění ve vodě dohlíží zkušený plavčík.

Koupaliště je otevřené od pondělí do pátku od 9 - 19.00 hodin a o víkendech od 9 do 21 hodin. Základní vstupné je 50 korun a snížené stojí 30 korun.

Koupaliště Petynka

Chcete se zrelaxovat a zaplavat si? Pak se vydejte na koupaliště Petynka. Najdete ho na Praze 6 v ulici Otevřená. Ceny se pohybují v rozmezí od 90 - 150 korun. Záleží na hodině vstupu a konkrétním měsíci. V areálu najdete velký bazén, dětské brouzdaliště a tobogán. Využít prostor je možné k hraní beach volejbalu, stolního tenisu a na děti čeká dětské hřiště.

V areálu je opravdu velké množství stánků s občerstvením. Raritou na tomto koupališti je pláž na střeše, ze které je příjemný výhled.

Hostivařská přehrada

Uprostřed překrásného lesoparku najdete Hostivařskou přehradu. Jde o koupání, které najdete pár minut za Prahou. Jde o největší plochu na koupání v oblasti kolem Prahy. Zahrajete si volejbal, streetball, tenis, ruské kuželky nebo ping-pong. Pro odvážné návštěvníky je k dispozici i nudistická pláž. Přehrada se nachází v ulici K Jezeru v Hostivaři.

Otevřeno mají od pondělí do neděle od 9 do 20 hodin. Dospělého vyjde vstup na 60 korun a snížené vstupné je za cenu 40 korun.

Hned u vstupu do areálu jsou k dispozici stánky s občerstvením, kde najdete široký sortiment jídla a pití. V areálu si také můžete zapůjčit lodičky, šlapadla, kajaky, kanoe, plachetnice nebo elektrické skútry. Pro vaše pohodlí si na místě zapůjčíte lehátko.

 

Město duchů na Urale. Žilo tu 30 tisíc lidí, teď si ho příroda bere zpátky | Video: Rádio Svobodná Evropa
reklama
reklama
reklama