reklama

Vydejte se za koupáním do Prahy! Víme víc!

Bydlíte v Praze a chcete se jít vykoupat? Máme pro vás tři tipy na koupaliště v hlavním městě

Takto si ještě v pátek užívali lidé chlazení v říčce Aist u rakouského Tragweinu.
Takto si ještě v pátek užívali lidé chlazení v říčce Aist u rakouského Tragweinu. | Foto: Reuters

Koupání, bazén, koktejly, pláže, moře, to a mnohem víc patří k dovolené. Proč si ji neužít v Praze. Praha nabízí celou řadu možností, kam se vydat vykoupat.

Máme pro vás tři tipy na koupaliště v hlavním městě České republiky. Praha nabízí celou řadu aquaparků, umělých i přírodních koupališť nebo bazénů krytých či pod širým nebem. Podívejte se, kde všude se dá koupat.

Koupaliště Motol

Překrásné venkovní koupaliště, rybník, který svou vodu získává z Motolského potoka. Jde o příjemné koupání v mělkém rybníku. Vaše nohy při koupání pocítí jemný písek. U koupaliště si užijete mnoho zábavy. K dispozici jsou sportovní aktivity jako je ping-pong, volejbal a ostatní hry. Plavky si snadno obléknete v převlékárně. Na koupališti je i WC a celá řada možností, kde se občerstvit. V blízkosti je i ráj pro nudisty. Přímo pro ně je určená pláž a na veškeré dění ve vodě dohlíží zkušený plavčík.

Koupaliště je otevřené od pondělí do pátku od 9 - 19.00 hodin a o víkendech od 9 do 21 hodin. Základní vstupné je 50 korun a snížené stojí 30 korun.

Koupaliště Petynka

Chcete se zrelaxovat a zaplavat si? Pak se vydejte na koupaliště Petynka. Najdete ho na Praze 6 v ulici Otevřená. Ceny se pohybují v rozmezí od 90 - 150 korun. Záleží na hodině vstupu a konkrétním měsíci. V areálu najdete velký bazén, dětské brouzdaliště a tobogán. Využít prostor je možné k hraní beach volejbalu, stolního tenisu a na děti čeká dětské hřiště.

V areálu je opravdu velké množství stánků s občerstvením. Raritou na tomto koupališti je pláž na střeše, ze které je příjemný výhled.

Hostivařská přehrada

Uprostřed překrásného lesoparku najdete Hostivařskou přehradu. Jde o koupání, které najdete pár minut za Prahou. Jde o největší plochu na koupání v oblasti kolem Prahy. Zahrajete si volejbal, streetball, tenis, ruské kuželky nebo ping-pong. Pro odvážné návštěvníky je k dispozici i nudistická pláž. Přehrada se nachází v ulici K Jezeru v Hostivaři.

Otevřeno mají od pondělí do neděle od 9 do 20 hodin. Dospělého vyjde vstup na 60 korun a snížené vstupné je za cenu 40 korun.

Hned u vstupu do areálu jsou k dispozici stánky s občerstvením, kde najdete široký sortiment jídla a pití. V areálu si také můžete zapůjčit lodičky, šlapadla, kajaky, kanoe, plachetnice nebo elektrické skútry. Pro vaše pohodlí si na místě zapůjčíte lehátko.

 

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama