reklama

Vydejte se s iPhonem na houby! Víme, jak na to

Chcete chodit na houby moderním způsobem? Pořiďte si houbařské aplikace do iPhonu nebo Androidu!

Foto: Komerční banka

Nechodíte na houby, protože vás to nebaví nebo se bojíte otravy z jedovatých hub? Pokud vlastníte iPhone, bude houbaření zábavou. Máme pro vás dvě aplikace do iPhone pro snadné houbaření.

Inteligentní aplikace v iPhonu nebo iPadu vám pomohou a usnadní život. Kdo by ale čekal, že jde s telefonem chodit i na houby? Podívejte se, jak aplikace fungují.

iHoubař - už se z hub neotrávíte

iHoubař je vlastně vytuněný atlas hub. Kromě kompletního přehledu hub získáte i recepty, GPS, rady a tipy, první pomoc a mnohem víc. Aplikace je zábavnou formou sbírání hub. Umožní vám poznat nalezenou houbu a přečíst si potřebné informace, které zabrání otravě z hub. Houbu si můžete vyfotografovat a zaznamenat si na GPS místo nálezu. Veškeré informace nasdílíte a houbu uvaříte podle vhodného receptu.

Aplikace d iPhone

Největší výhodou je široký atlas hub, který bude stále při ruce. Houbu snadno pozorujete a zkontrolujete veškeré detaily na fotografiích a s přesným popisem ještě v lese. GPS vám označí a uloží místo nálezu. Houbař bude vždy vědět, kde houbu našel a snadno se na místo vrátí. Svá místa rychle nasdílíte přátelům, ale to jen v případě, že netajíte svůj houbařský ráj. Hned po návratu si vyberete z originálních receptů českého mykologa ing. Jiřího Baiera.

Funkce první pomoc

Taková funkce vám okamžitě vytočí číslo záchranné služby nebo toxikologického střediska. Aplikaci spoluvyvíjeli přední čeští mykologové, jako je Jaroslav Malý nebo zmiňovaný ing. Jiří Baier. Aplikace je k dispozici od srpna 2011 na iTunes App Store za cenu okolo 2.99 dolarů. Užijte si multifunkčního pomocníka při sběru hub.

Aplikace pro Android

Aplikace Atlas hub je originální průvodce světem hub pro Androidy. Atlas je rozdělený do kategorií - jedlé, jedovaté, nejedlé atd. Je jednoduchá na používání. Aplikace vznikala s členy České mykologické společnosti. I tato aplikace má funkci první pomoci, kdy se vytočí potřebné číslo.

 

 

Pazderka: Ruská propaganda přitvrzuje, jako novinář bych se v Moskvě necítil bezpečně | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama