reklama

Vydejte se s dětmi za Halloweenem. Víme, kam vyrazit!

Víme, kam se vydat o Halloweenu. Strašidelné vaření, průvod nebo zvířecí hrátky s dýní

Foto: Shutterstock

Chcete si s dětmi užít krásný Halloween, podívejte se, kam všude můžete vyrazit a vyřezat si dýně. Halloween je svátek duchů, masek a hlavně dýňového šílenství.

Pokud už doma máte vyřezanou dýni, je nejvyšší čas přemýšlet nad tím, jak a kde chcete strávit Halloweenský den. Máme pro vás ZOO, průvod nebo Halloweenské vaření.

Halloween aneb Piráti na vlnách Cidliny

Na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou se v sobotu 27. října od 10 do 17 hodin koná tradiční halloweenský jarmark. Připravené jsou pro vás zabijačkové hody a prezentace vína z vinařství Kňourek. Na děti od 13 hodin čeká strašidelná cesta, živá strašidla a pirátský program. Děti se vydovádí v porstorách zámku. Nádvoří zámku slibuje soutěže pro děti a ukázky řemesel Mistra Kata. V Zámeckém parku na vás bude čekat psí spřežení a pohádková cesta parkem. Strašidelné a pirátské kostýmy vítány.

Nákupní centrum Zličín

Na Zličíně si pro vás připravili zábavu na autodráze. 31. října na Halloween si můžete od 10 ti do 18 zajezdit jen za halloweenské jízdné 39 korun. Kromě zábavy získáte nějakou sladkost a obrázek, který si budete moci vymalovat.

Halloweenská párty s vařením pro děti

Už jste někdy ochutnali netopýří barbecue?  Pak zajděte 28. října do Chefparade a oslavte svátek masek a dýní. Děti si mohou vydlabat dýni a následně připravit Halloweenské prsty, Netopýří barbecue křidýlka, Čarodějnický punč, Pavoučí muffiny a Dýňový koláč. Doprovodný program slibuje malování na obličej a na sklo.

Zoo Brno slibuje strašení

V Zoologické zahradě Brno na vás čeká akce Strašidelná zoo aneb Halloween 2012. Jde o strašidelné setkání, o které nemůžete přijít. Bude připravený strašidelný bál za účasti Brněnské písničkové tetiny Kotylda a Matylda a soutěž o nejlepší masku. Akce se koná 3. listopadu od 14 do 17 hodin.

Zoologická zahrada Praha Trója a dýňové hody

ZOO Praha si na dny 25., 26., 27. a 28. října připravila dýňové hody. Některá zvířata si s předloženou dýní budou hrát, jiná si na těchto plodech pochutnají. Dýně plněné masem budou lákavou pochoutkou pro tygry, dýně s ovocem a zeleninou ocení gorily, sloni, prasátka nebo tapíři. Na návštěvníky čekají dýňové speciality v restauraci Gaston. Od čtvrtka do neděle se mohou návštěvníci zúčastnit komentovaných zvířecích krmení. Mimořádnou akcí je čtvrteční a páteční cvičení s dravcem a s lachtany nebo setkání u koní Převalského

 

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama