reklama

Vydejte se s dětmi na výstavu Fenomén igráček!

Kam vyrazit s dětmi? Na výstavu Fenomén igráček, která je momentálně v Brandýse nad Labem!

Foto: Crest Communications a. s

Kam vyrazit s dětmi? Vydejte se na výlet do Brandýsa nad Labem za legendárními igráčky!

Výstava Fenomén igráček se přesunula z Brna do Oblastního muzea Praha-východ v Brandýse nad Labem, kde bude do 11. března 2012.

Výstava Fenomén igráček

Expozice je v Brandýse k vidění do jedenáctého března tohoto roku, poté se přesune do Jílového u Prahy. O výstavu je nebývalý zájem. Jen v brněnském Technickém muzeu ji zhlédlo patnáct tisíc dvě stě třicet sedm návštěvníků. Nadšenci do igráčka mohou nahlédnout prostřednictvím bohaté textové a fotografické dokumentace do historie, současnosti a budoucnosti této legendární funkční figurky. Součástí expozice je mimo jiné i maketa města obydleného igráčky, výrobní formy nebo kreativní vize vývojářů, kteří popustili uzdu své fantazii při tvorbě této hračky.

Cílem výstavy je poodhalit výrobu české hračky, inspirovat a ukázat širokou škálu variant igráčka a motivovat děti zábavnou formou k poznávání nových věcí. Česká společnost Efko, která inovované igráčky v Česku i vyrábí, tak přispěla k záchraně této kultovní hračky. Vývojem vlastních her a hraček přesahuje samotný rámec her jako takových. Snaží se o edukaci těch nejmenších prostřednictvím hry.

Co na vás čeká

"Fenomén igráček důkladně dokumentuje minulost i současnost této hračky a představuje cestu, kterou se bude v budoucnu ubírat," říká Miroslav Kotík, jednatel a majitel společnosti Efko.

"K vidění na výstavě jsou i první návrhy a původní sady igráčka, výrobní formy, jednotlivé díly, velká maketa města, kde jsou umístěni inovovaní igráčci kolekce 2011 a 2012. Pořadatelům brněnské expozice patří velký dík, neboť výstavy se zhostili bez chyby, což se projevilo i na návštěvnosti, která byla na brněnské poměry nebývale vysoká. Pokud se nám vše podaří, uvažujeme v budoucnosti rovněž o stálé výstavě v Praze. Výstava tady bude již doplněna o interaktivní exponáty, které vyvíjíme. Jde nám o zapojení dětí v rámci výstavy tak, aby si vyzkoušely některé základní principy fyziky a mechaniky. Igráček je právě takový. Vyrábíme ho především proto, aby dětem přinášel vedle zábavy i ponaučení tedy rozměr edukativní", dodává Miroslav Kotík. 

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama