reklama
 

Vycvičte si koně v internetové hře Howrse

Přes internet lze hrát ledacos, Howrse nabízí propracovaný systém výchovy a tréninku koní.

Foto: Jan Langer

Hra Howrse, jejíž středobod tvoří koně a poníci, není nejnovější, přesto si stále drží status fenoménu. V roce 2008 získala ocenění v anketě Nejlepší hra z prohlížeče, v české verzi se představilo na konci dubna 2011. Koncept je jednoduchý, zároveň chytlavý a pro milovníky koní neodolatelný. Hlavním úkolem uživatele je postarat se o svého koňského chráněnce. Po registraci, která je zdarma a při níž dochází k výběru mezi mezi koněm a poníkem, určení pohlaví a jména, se vlastník stará, aby se měl dobře. Má na práci jeho výchovu i tréninku. Začíná s ním od mláděte a správnou stravou a zacházením z něj vychovává závodního koně.

Trénink pro zábavu i závody

Hra nabízí mnoho koňských plemen, ze kterých si hráči mohou vybrat. Variabilita je velká, stejně jako přístup, který je ke svému virtuálnímu zvířeti možné zvolit. Důležité faktory, které koně ovlivňují a rozhodují o jeho stavu, jsou zdraví, energie a morálka. Aby se statistiky držely na správné úrovni, žádá si svěřenec pozornost, někdy stačí i pohlazení. Potřebuje správné jídlo, pravidelné hřebelcování a opomenout by se neměla ani týdenní výměna podestýlky.

Když vyroste a zesílí, přijdou ke slovu závody. Herní prostředí nabízí několik možností - kůň se může soustředit na klus, cval, drezúru a jiné. Ze soutěží získává uživatel odměny, které zužitkuje, aby se předvedl před ostatními uživateli na internetu.

Celá stáj koní

Konečně hráč nezůstává u jediného koně. Může si pořídit dalšího. Postupně se tak počet obhospodařovaných koní zvyšuje. Hra zahrnuje i variantu tvorby jezdeckého centra. Tam se nacházejí jak vlastní koně, tak koně jiných uživatelů. Howrse je rychlá hra, zároveň se nic nestane, když se uživatel na týden odmlčí. Prémiový účet za peníze je navržen pro ty, kteří chtějí víc výhod a bonusů., případně urychlit postup. Když není na skutečného koně, postačí aspoň virtuální.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama