reklama

Vybraným útulkům se do Vánoc naplní misky

Třiadvacet psích útulků dostane přes čtyřicet tun krmiva

Kočka v útulku
Kočka v útulku | Foto: Quent

Třetí ročník projektu Pomozte naplnit misky v útulcích přinese kvalitní krmivo psům a kočkám ve dvanácti krajích České republiky. Počínaje 22. listopadem 2011 budou kamiony postupně rozvážet téměř jedenačtyřicet tun granulí do třiadvaceti útulků v České republice.

Pro svěřence obdarovaných útulků to představuje přibližně půlroční zásobu kompletního krmiva Pedigree a Whiskas. Do Vánoc se díky kampani Pomozte naplnit misky v útulcích společnosti MARS Czech a Nadace na ochranu zvířat naplní misky 993 opuštěným psům a 461 kočkám. Plné misky jsou vyjádřením denní krmné dávky doporučené pro dospělou zdravou kočku nebo psa střední velikosti; celkový počet naplněných misek je přes 270 tisíc.

Jak útulky dar získaly

Základní podmínkou pro získání daru byla účast útulku v dotazníkovém průzkumu, který během letních prázdnin realizovala Nadace na ochranu zvířat a samozřejmě i splnění podmínek stanovených platnými předpisy na ochranu zvířat. Nadace oslovila 136 útulků pro zvířata v nouzi, ale jen od 57 z nich se jí podařilo získat informace o jejich fungování, kapacitě, vytíženosti, podmínkách příjmu a výdeje zvířat, péči o zvířata, evidenci a vybavení.

Z výsledků průzkumu mimo jiné údaje vyplynulo, které útulky mají maximálně vytíženou či přetíženou kapacitu nebo to, jak úspěšně nabízejí zvířata k adopci. Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat, je s výsledkem letošní kampaně Pomozte naplnit misky v útulcích spokojená. „Kampaň naplnila svůj hlavní cíl: vyzvala širokou veřejnost k zodpovědnému vztahu ke zvířatům a třiadvaceti vybraným útulkům zajistí misky plné kvalitních granulí pro kočky a psy," říká Eva Hodek.

Za úspěch projektu vděčí jeho organizátoři také všem lidem, kteří přispěli nákupem krmiva značek Pedigree a Whiskas nebo poslali dárcovskou SMS.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama