reklama

Víme, jak na dovolené jíst a nepřibrat!

Máme pro vás pár tipů, jak na dovolené ochutnávat a nepřibrat.

Foto: Profimedia.cz

Ať už jedete na dovolenou, nebo patříte k milovníkům grilování s přáteli, máme pro vás rady a tipy, jak v létě nepřibrat a nemusíte držet žádnou dietu.

Léto je nejhorší období pro ty, kteří drželi přísně diety, aby se líbili v plavkách. Stačí trochu nepozornosti na dovolené a nadbytečné kilogramy jsou zpět. Máme pro vás rady, jak jíst a nepoznat to na váze.

Nepřežírejte se!

Pokud víte, že vás čeká o víkendu velká grilovačka, zkuste přes týden nasadit menší porce a častější stravování. Určitě vynechejte tučné jídlo a sladkosti. Než se někam vypravíte, zkuste sníst něco malého a lehkého. Dejte si ke svačině jogurt, ovoce nebo trochu sýru a na párty už vám nehrozí, že se vrhnete na všechno jídlo. Při švédských stolech na dovolené ochutnejte třeba vše, ale dávejte si na talíř opravdu jedno sousto. Před jídlem si dejte zeleninový salát nebo dary moře, které vás zasytí před hlavním chodem. Neberte si s sebou k moři na pláž brambůrky a jiné mastné a sladké věci. Nakrájejte si zeleninu nebo ovoce.

Nikdo vám to jídlo nesní

Při jídle nikam nepospíchejte. Občas odložte příbor a pořádně každé sousto rozžvýkejte. Každý ví, že alkohol má v sobě hodně kalorií, sáhněte tedy raději po bílém víně nebo vyzkoušejte osvěžující střik. Stejně tak si rozmyslete u nealkoholických nápojů, zda si dáte raději ovocnou šťávu s vodou, nebo coca colu či jiné sladké nápoje. V případě, že se chystáte na oslavu, doneste místo jídla drobný dárek.

Zdravé mlsání

Zapojte svůj mozek při jídle a vybírejte si zdravější jídlo. Určitě je kreveta lepší volbou než smažený řízek. Stejně tak vám bude vyhovovat salsa místo majonézy či sush místo grilovaných křidýlek. Na dovolené vařte lehká zeleninová nebo těstovinová jídla. Místo smetany a majonézy zkuste čerstvé bylinky a vinný ocet, který spaluje kalorie. Nepouštějte se do pečení buchet, ale raději si zajděte na poctivou ovocnou zmrzlinu. Při vaření je dobré žvýkat žvýkačku. Neláká vás tolik lízat omáčku z hrnce a ochutnávat.

Na dovolené si dejte pozor na sýry

 Je jasné, že gouda nebo hermelín nepatří k těm nejlehčím sýrům. Naučte se jíst kozí sýry nebo již zmiňované tučné sýry alespoň servírujte na nejtenčí plátky. Vyhněte se hotovým jídlům a zamraženým pizzám. Je to možná rychlé, ale už vůbec ne zdravé. V případě, že dostanete nějakou sladkost v podobě bonboniéry, rozbalte ji a podělte se. Na dovolené zapomeňte na výčitky a užívejte si s rozumem.

Schwarzenegger překvapil skvělou formou. V 73 letech posiluje a tasí meč jako zamlada | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama