reklama
 

VIDEO: Jak neumíme jíst banán, vejce, jablko a křídla

Banán, jablko, vejce a pár dalších surovin, to je jídlo, které prý neumíme jíst. Jak se do nich pustit? Podívejte se na video.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Jistě už jste párkrát přemýšleli, z které strany se pustit do banánu a jak jíst jablka, aby nezůstala téměř polovina sladkého středu. Jak si správně pochutnat na potravinách? Podívejte se na video.

Banán, jablko, vejce, kuřecí křidélka jsou suroviny, které prý nejíme správně. Jak je oloupat a okusovat, aby nám zbytečně nezůstávaly zbytky?  Tady je pár tipů.

Jablko: Pozor na bubáka

Většina lidí se do jablka pustí klasickým způsobem, že jej okusuje okolo, aby nejedla jádra, stopku a černého bubáka. Ale i toto ovoce se dá jíst tak, že vám nic nezůstane.

Čtěte také: Jak správně grilovat zeleninu ve čtyřech krocích

O černém konci se traduje hodně mýtů, ale vlastně vůbec ničemu neškodí. Na následujícím videu můžete vidět všech šest zmiňovaných surovin, ale hlavně, jak správně jíst jablko od stopky směrem dolů, aby vám nezůstalo  nic.

A jaké další tipy jste mohli na videu vidět?

Vejce: Vyfouknout ze skořápky

Hned za jablkem je v krátké ukázce vidět, že i vejce zbytečně dlouho loupeme. Stačí na každé straně naklepnout a odebrat kousek skořápky, pak si jej vzít do ruky a prudce fouknout.

Banán: Z které strany se jí?

Většina lidí je zvyklá olupovat banán od té větší stopky, občas je ale moc čerstvá nebo gumová a než se nám ji podaří odloupnout, rozmačkáme si první centimetr z ovoce. Tady se autoři videa inspirovali u opic, které jdou na banán od špičky, kdy do slupky zajedou a jednoduše odloupnou.

Křidélka. S kostí pryč!

Také nejíte kuřecí křídla, protože vás nebaví okusovat dvě titěrné kostičky? Na videu můžete vidět jednoduchý trik, kdy z obou konců odloupnete chrupavku, jež kosti oddělí, vytáhnete je z masa a zůstane vám jeden pořádný kousek kuřecího křídla, který můžete strčit celý do pusy.

Pomeranč: Zapomeňte na ruce plné šťávy

Na loupání pomerančů je několik triků, ale většinou jsou velmi zdlouhavé. Jak můžete vidět, autor videa se snaží předvést jednodušší techniku. Stačí odkrojit na obou stranách plátky kůry. Zůstane vám neoloupaný střed.

Náš tip: Domácí těsto na pizzu: Rychlý recept, který zvládnete!

V jednom místě jej nakrojíte a rozrolujete tak, že vám zůstane jedna dlouhá slupka a na ní naservírované a oddělené měsíčky pomerančů. Vyzkoušeli jsme a je to vážně skvělý systém. Navíc můžete nabídnout kolegům, aniž byste vůbec na pomeranč sáhli.

Tak co říkáte? Některé tipy nejsou k zahození, že? Všechny mají něco do sebe a ušetří spoustu práce nebo alespoň drahocennou surovinu.

Máte i vy podobně zajímavé tipy, jak si poradit s loupáním či konzumací některých potravin? Která jídla jíme špatně? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak odstranit žvýkačku z bot, vlasů i oblečení?

Legendární páry šoubyznysu, na které nezapomenete

10 kosmetických přípravků, které nesmí přijít na tvářNáprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama