reklama

VIDEO: Drsná realita roztomilých filmů se zvířátky

Co když roztomile se tvářící opičky ve videu vlastně trpí?

Foto: YouTube.com

Také občas neodoláte a pustíte si roztomilé video, jehož odkaz dal někdo na Facebook, protože víte, že vám zvířátka ve vtipných situacích vždycky spraví náladu? Pokud to není zrovna kočka nebo pes, může se za takovým videem skrývat celkem drsná realita.

Zvířata totiž nemluví, a tak bez hlubších vědomostí nepoznáme, že to, co vypadá na první pohled tak roztomile, může ve skutečnosti být třeba projev smrtelného strachu.

Lechtání je mučení

Týká se to například okatých opiček, kterým se správně říká outloni. Možná jste i vy na internetu narazili na video, kde majitelka lechtá malého outloně a on legračně zvedá packy, jakoby se mu to líbilo. Ve skutečnosti tím ale dává najevo, že je ve smrtelném nebezpečí. To už se ale ve videích nedozvíte, protože to málokdo ví.

Na tento problém nyní upozornil britský herec Peter Egan spolu s organizací International Animal Rescue. V rámci kampaně s názvem Lechtání je mučení (Tickling is Torture) společně natočili video, kde vám Peter vysvětlí nejen to, co doopravdy znamenají roztomilé výrazy outloňů, ale třeba i to, čím vším si tato zvířata musejí projít, aby mohla být domestikována. 

Čtěte také: Je váš pes smutný? Možná za to může vaše chování

Jak upozorňuje server soucitne.cz, ke zhoršení celé situace přispívá i to, že právě roztomilá videa kolující mezi uživateli internetu z celého světa mnohé inspirují k tomu, aby si outloně pořizovali jako domácí mazlíčky, což ale jen dále zvyšuje utrpení tohoto živočišného druhu.

Někdo může možná oponovat, že například psi se také kdysi dávno nenarodili jako domácí zvířata a také bylo potřeba je nějakým způsobem a možná i proti jejich vůli domestikovat, a tak si třeba i outloni a další zvířata časem "zvyknou".

Psi nám nestačí?

Na druhou stranu když můžeme mít jako domácí mazlíčky psy, kočky nebo třeba andulky, k čemu si potřebujeme ochočit ještě další zvířecí druh? 

Na zmíněné video s Peterem Eganem se podívejte zde:

Pokud vás smysl kampaně Lechtání je mučení zaujal a chcete se přidat k boji proti domestikaci outloňů, zde můžete podepsat petici.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Ministerstvo varuje: Kam nejezdit na dovolenou?

8 slabostí, které tolerujeme a neměli bychom

Zvládli byste poskytnout první pomoc? Vyzkoušejte test!

Blažek: Přišli jsme o 250 milionů, nikdo smoking nepotřebuje. Pro záchranu udělám vše | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama