reklama

85letá nevěsta - potrhlá vévodkyně a manžel ve věku syna. Sledujte

Prohlédnout galerii
Foto: Reuters

Je urozenější než britská královna, její majetek se počítá v miliardách, do katedrály smí na koni a před papežem nemusí na kolena - vévodkyně z Alby je skvělá partie.

V souladu s dobrými mravy se tahle excentrická dáma ve svých 85 letech rozhodla, že posvětí svůj milenecký vztah s šedesátiletým státním úředníkem Alfonsem Diezem a 5. října se za něj po tříletém „randění" v Seville k jisté nelibosti svých šesti dětí provdala. Přestože už v létě na ně přepsala převážnou část svého majetku, dvě z nich na svatbu nedorazily.  

Vévodkyně celebrita

V růžovém dívčím modelu od návrháře Victoria y Lucchina, síťovaných punčochách a balerínách zůstala věrná svému potrhlému stylu. Ve Španělsku je právě díky svému účesu, skřehotavému hlasu, plastickým operacím a nepřehlédnutelným barevným módním kreacím jednou z nejsledovanějších celebrit. V loňském roce  byla dokonce zařazena časopisem Vanity Fair na seznam nejlépe oblékaných mezinárodních osobností.  Vévodkyně má za sebou dvě manželství. Přežila jak otce svých šesti dětí, tak i druhého manžela, kterého doslova „svlékla" z kněžského roucha.

María del Rosario Cayetana Fitz-James Stuart y Silva, 18. vévodkyně z Alby de Tormes, se narodila 28. března 1926 jako jediný potomek 17. vévody z Alby. V Guinessově knize rekordů je zapsána jako nositelka nejvíce šlechtických titulů na světě (má jich přes 40). Je spřízněna s Winstonem Churchillem i princeznou Dianou, v současnosti je hlavou 530 let starého rodu Alba. Podle genealogů je urozenější než britská královna a jako taková nemusí pokleknout před papežem a do katedrály v Seville smí v souladu s protokolem vjet na svém koni.

Tři manželé za 64 let

Svého prvního muže, Dona Pedra, si brala v roce 1947 a svatba, která byla označována za poslední velkou feudální svatbu ve Španělsku, přitáhla víc mediální pozornosti než měsíc poté svatba britské královny Alžběty. Po manželově smrti v roce 1972 zůstala sama se šesti dětmi až do skandálního sňatku (1978) se svým zpovědníkem, jezuitským duchovním, který kvůli ní vystoupil z kléru. Jesus Aguirre byl jejím mužem a správcem majetku až do své smrti v roce 2001.

Věk-nevěk, i svou třetí svatbu si vévodkyně užila dokonale. Po obřadu, který se konal v Palacio de las Duenas, jejím paláci z 15. století, si před gratulanty střihla bosky své oblíbené flamengo. Vitální a velmi svá dáma si určitě mladšího muže po svém boku zaslouží. Vrstevník by jejímu tempu sotva stačil.

Jak se vám nevěsta-babička líbí? Tleskáte její spontánnosti a radosti ze života, nebo máte pocit, že se podobné "výstřelky" k jejímu věku už nehodí? Napište nám  svůj názor do diskuze. 

Autor: patr

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama