reklama

Věci, které vás přivádí k šílenství: Zbavte se jich

Rtěnka na skleničce, cedulka na podrážce a další drobnosti, které vás denně rozčilují. Víme, co s nimi.

Foto: Thinkstock

Rtěnka na zubech, nalomený nehet, roztržené punčochy. Sice maličkosti, ale když vás potkají, můžete se vzteky zbláznit. V takových chvílích je dobré znát pár účinných triků.

Muži se těmto problémům zasmějí, jenže ženy dobře vědí, že tyhle malé trapasy mohou zkazit (přinejmenším) celý den. Takže nezapomeňte na správnou prevenci i útok:

Neposlušná rtěnka

Ono se řekne, že trendem jsou výrazné rtěnky, ale když po důležitém jednání zjistíte, že jste celou dobu měla barvu na zubech, rychle si její nošení rozmyslíte. Stejně tak je nefér, když se na rande usilovně tváříme, že jsme se takhle krásné už narodily, a prozradí nás obtisk rtů na skleničce. Co s tím?

Při nanášení rty nešpulte, jen je volně otevřete. Pokud pusu nepřirozeně nastavíte, zbytečně si lesk či rtěnku aplikujete do blízkosti zubů. Chcete-li si být jistí, nakonec si vložte mezi zuby ukazováček a stiskněte rty. Přebytečné množství se obtiskne na prst a zuby zůstanou čisté. Stejně dobře samozřejmě poslouží i ubrousek, prstem od rtěnky byste se totiž při nepozorné manipulaci mohla umazat.

Základem krásných rtů je použít konturovací tužku ve stejném či hodně podobném odstínu. Vyplňte jí celé rty, získáte tak dobrý podklad a rtěnka bude mnohem lépe držet. "Po nanesení rtěnky přiložte papírový ubrousek a lehce přepudrujte. Stačí jen drobné "ťupkání". Tak si svůj oblíbený odstín dobře zafixujete a nebude zůstávat na sklence," doporučuje Barbora Nevická, vizážistka ze Surface professional make up school.

Oko na punčoše

Průhledný lak na nehty nebo lak na vlasy, tyhle dvě finty, které zabrání zvětšování ok na punčoše, jistě znáte. Pokud se ale ocitnete na plese, ani jednu věc nemusíte mít s sebou. Stylistky doporučují využít kostku mýdla. Jemně ji navlhčete, přejeďte natržené místo a nechte zaschnout. Vytvoříte ochranný film, který oko udrží. Problém je, že s gelovými mýdly finta nefunguje. V každém případě by v žádné kabelce neměl chybět ještě jeden náhradní pár pro případ nehody.

Co si ráno vzít na sebe

Také už jste si párkrát slíbila, že ráno nebudete oblečení tolik řešit a vezmete si první, co vám přijde pod ruku? Omyl. V mnoha případech končí oblékání jako na následujícím videu:

Netvrdíme, že je to vždy tak hektické, ale pro klidnější ráno si věci připravte večer. Slaďte si outfit se šperky a doplňky a nezapomeňte na výběr bot a kabelky. Ráno nebývá čas si přehazovat věci z jedné do druhé. 

Náš tip: Češi za oblečení neutrácejí. Milují ale slevy i trendy

S oblékáním vám také pomůže systém ve skříni. V té by mělo být jen to, co si plánujete někdy doopravdy obléknout. Nenošené věci bez milosti odneste pryč. Rozdělte si kousky do práce a na víkend. Určitě se vyplatí mít srovnané věci podle barev. I když módní guru by si na sebe nevzali stejné kombinace dvakrát, vy si své povedené outfity klidně vyfoťte na mobil a časem zopakujte. A pamatujte, černá je nesmrtelná.

Cedulka na podrážce

Cedulky na nových lodičkách drží skutečně dobře. Obvykle si jich všimneme až v tu nejméně vhodnou chvíli. Nesnažte se je sedřít vlhkým hadříkem. Nejlepší je horký vzduch. Použijte na půl minuty fén a lepidlo určitě povolí. Jestli jste trapas odhalila až v práci, využijte vysoušeč rukou na toaletě.

Nezkrotné vlasy

Jak zkrotit neposedné a poletující vlasy? Se statickou elektřinou vám pomůže speciální šampon, který posiluje vlasové vlákno, a tudíž není náchylné k zelektrizování. Zkuste vynechat omyvatelné kondicionéry, mohou být příčinou jemných vlasů. Druhou možností je lak na vlasy, který naneste na hřeben a používejte při fénování i česání. V neposlední řadě využijte rafinované účesy. Několik rychlých stylingů najdete v následujícím videu:

Nalomený nehet

Ulomený nehet dokáže pořádně naštvat, obzvlášť nemáte-li v kabelce pilník. Když se vám nepodaří sehnat jej ani u kolegyně, využijte lepicí pásku, která se v kanceláři jistě povaluje v každém šuplíku. Malým kouskem poškozené místo přelepte, abyste o něj následně znovu nezavadila a nenatrhla ho až k bříšku nehtu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nestíháte si umýt vlasy? Pár triků, jak to zamaskovat

Chronicky šťastní lidé. Jak se k nim přidat?

Jak vybrat správné světlo: Co která místnost potřebuje?
Děsuplný Flegr a zlehčující Šmucler. Debatu o covidu je třeba změnit, říká psycholog | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama