reklama

Vánoční dárek pro muže? Tequila se škorpionem

Tradičním dárkem k Vánocům bývá lahev kvalitního alkoholu. Zkusme něco originálního. Tequila s malým škorpionem v láhvi

Všeobecně platí, že pro mužskou část populace se dárky k Vánocům shání mnohem hůř. Kvalitní a ještě k tomu originální lahví alkoholu se nic nezkazí. Manžel  může najít pod vánočním stromečkem například Tequilu s malým škorpionem nebo pepřovou vodku.

Scorpion Silver Mezcal je výjimečný tím, že uvnitř leží čtyři centimetry dlouhý škorpion. Nápoj, který vyhrává ceny stojí téměř tisíc korun za tři čtvrtě litru. Vyrábí se v malých dávkách v Oaxace v Mexiku. Jde o čerstvě stáčený destilát, který se dál už nenechává zrát. Jako bonus k lahvi je malé Scorpion Mezcal sombrero.

Z jihovýchodní Asie můžeme darovat Snake Wine, neboli hadí víno. V rýžovém vínu je naložená kobra. Kvalitní víno, které zraje několik měsíců. Během té doby alkohol neutralizuje jedové substance. V domovině nejde ani o drahý nápoj. Pořídíme ho už za osmdesát eur, což je kolem dvou tisíc korun.

Existují i alkoholické nápoje, které nejsou tak extravagantní, ale chuťově velmi překvapí. Mezi ně patří vodka s příchutí brusinek Helsinki Raspberry. V odborných časopisech se řadí na místo hitu letošního silvestrovského přípitku. Absolut vodka nabízí netradiční příchutě kávy, mandlí, karamelu a chilli. Pro jemnější chuť můžeme vyzkoušet kombinaci černého čaje a bezového květu. Pro exotičtější chuť sáhneme do Dominikánské republiky. Endemické byliny, koření, kořen a med najdeme v originálním rumu Hispaniola Mamajuana. Domorodci tomuto nápoji přisuzují léčivé účinky a schopnost zvýšit potenci u mužů.

Českou klasikou mezi alkoholem je slivovice. Dokonce i R. Jelínek nabízí netradiční příchutě. Mezi černým rybízem, jahodovicí a jaderničkou se objevují takové skvosty, jako je Pivní pálenka nebo slivovice s příchutí brusinek.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama