reklama

Vánoce neslavím, přinášejí mi smůlu

"Neslavím Vánoce, vždycky se přihodí něco nepříjemného," píše čtenář David.

Foto: Thinkstock

"Přítelkyně je na mě naštvaná, protože nechci slavit Vánoce. Ale nemám na ně zrovna dobré vzpomínky. Někdy mám pocit, že mi doslova přináší smůlu," píše David.

Ne vždycky se jedná o svátky klidu, pohody a radosti. Konec roku bývá hektický, stresující a v práci hodně náročný. Když se k tomu přidá rodina bez citů, pak můžete mít totálně pokažené Vánoce.

Nečekala jsem tě. Nemám dárky

Už po škole jsem odešel z domu, protože se máma rozvedla a žila s šílencem, který mě neustále kritizoval. O pár let později mi přišlo, že bych se na Vánoce domů podívat měl, dokonce se máma s přítelem rozešla. Proběhl telefonát, oznámil jsem, že dorazím a vše vypadalo v pohodě.

Doporučujeme: 15 nejhorších dárků, které rozhodně nechcete dostat

Objevil jsem se ve dveřích s taškou plnou dárků. Máma na mě koukla a řekla, co tam dělám, prý mě nečekala, a ať nepočítám, že bych dostal nějaký dárek. Řekl jsem si, že to o dárcích není, budu rád jenom s ní. Ale celý den byl děsný. Neustále volala bratrovi, balila pro něj hromadu dárků, básnila o něm, jak je skvělý a kam to dotáhl. Na mě neměla čas, a když už si na chvíli sedla, kritizovala, co dělám blbě. Nakonec jsem se sebral a odjel ještě ten den pryč.

Bankrot

Na vrchol kariéry jsem se škrábal už od 17 let sám a bez podpory rodiny. Stal se ze mě šéfkuchař vyhlášené restaurace, a tak jsem si řekl, že je čas, zkusit něco jiného a začal s podnikáním.

Vybudoval jsem skvělou pizzerii, která vydělávala hodně slušně. Asi rok fungovalo vše skvěle. Až mi přišla exekuce a já zjistil, že vše, co měla přítelkyně na starosti k placení (nájem, plyn, elektriku), neposílala, peníze si nechávala a já zůstal po krk v dluzích. Den před 24. prosincem jsem restauraci zavřel, protože po placení splátek nebylo na výplaty.

Dluhy a snad lepší časy

Po nezdaru mě čekaly dluhy. Než jsem se rozkoukal, bylo třeba zaplatit téměř dva miliony. Sehnal jsem si práci a makal od rána do noci, téměř 25 dní v měsíci. Bral jsem všechny víkendy i svátky, logicky pro mě Vánoce přestaly existovat, protože bylo třeba platit dluhy.

O tři roky později se objevila Klára, která jediná dokázala vydržet, že na ni mám čas jen jednou za šest dní. Vztah byl skvělý. Přestěhovala se ke mně. Já se zabouch jak malej kluk. O rok později, přesně na Vánoce, řekla, že už půl roku někoho má a dnes odchází. Krásnej dárek, že?

Proč neslavím Vánoce

Každý se mi diví, proč neslavím Vánoce. Prý jde jen o to, aby mi někdo ukázal, že svátky můžou být hezké. Minulý rok jsem podlehl a vyrazil pro stromeček, abych udělal současné přítelkyni radost. Osud mi asi chtěl ukázat, že nemám dělat takové hlouposti, protože jsem den před Štědrým dnem naboural a poležel si téměř dva měsíce v nemocnici.

Náš tip: Můj muž má dvě ženy. Co s tím?

Opravdu mám strach téměř každý rok, když začne prosinec, co se na mě zase snese. Nevím, čím to je, že 24. prosince je pro mě vždy "zážitkem". Ale je mi jasné, že letos půjdu dobrovolně do práce a pokusím se ten den přežít bez katastrof a bankrotů.

Jak vnímáte Vánoce vy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vánoce si zaslouží svůj speciální koktejl

Mluvíte sprostě? Vědci to schvalují

Co opravdu funguje na škytavku a proč ji máme?
Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama