reklama

V kostele si naplánoval pohřeb, místo toho se oženil

Muž si kvůli rakovině plánoval vlastní pohřeb v kostele, nakonec se konala svatba.

Foto: Profimedia.cz

Nevěříte na příběhy se šťastným koncem? My pro vás jeden máme. Seanu McCabovi lékaři oznámili, že mu díky rakovině zbývají poslední dva měsíce života. Svůj pohřeb si dokonale naplánoval a připravil, boj se zákeřnou nemocí ale vyhrál a místo smutečního obřadu se v kostele konala svatba.

Rodinu i přátele kolem sebe připravoval na smrt. Dokonce napsal pro všechny dopis na rozloučenou. Na den, kdy při kontrole v nemocnici Sean zjistil, že se rakovina dala na ústup, nejspíš nikdy nezapomene.

Zázraky se dějí

"Každý den byl pro mě jako zázrak. I když mi lékaři několikrát opakovali, že zemřu, nikdy jsem se vlastně nevzdával," přiznává Sean v rozhovoru pro Huffington Post.

Doporučujeme: Příběh: Před smrtí hladem mě zachránilo běhání

V červnu 2015 se rozhodl zajít za lékařem, protože trpěl velkými bolestmi rukou a nohou. Kvůli tomu nedokázal spát, jíst a vůbec normálně fungovat v práci. Po několika vyšetřeních přišla jasná odpověď, rakovina lymfatického systému ve 4. stádiu. Lékaři si byli ve své diagnóze velmi jistí. Podle nich mu zbývaly dva měsíce života.

Vlastní pohřeb promýšlel do detailů

I když procházel náročnými chemoterapiemi, rozhodl se, že si pohřeb naplánuje a zajistí sám. Nechtěl rodině přidělávat další starosti. Domluvil se v kostele, objednal rakev, napsal pro rodinu dopis a začal je připravovat na svůj odchod.

A protože se Sean nechtěl vzdát bez boje, podstoupil transplantaci kostní dřeně. Už za pár dní bylo jasné, že je rakovina na ústupu.

Změna k lepšímu

Otec tří dětí po operaci nelenil a v kostele, kde se původně měl konat pohřeb, domluvil svatbu. Přiznává, že ho ve chvíli, kdy jeho snoubenka Lisa kráčela uličkou ve svatebních šatech, přepadly silné emoce. Uvědomil si, že vše mohlo dopadnout úplně jinak a on se svatebního slibu nemusel vůbec dožít.

"Když farář poprosil, aby se ostatní postavili a přivítali nevěstu, otočil jsem se a úžasem ztratil dech," vypráví Sean.

Náš tip: Varování rodičům: Tak snadno vyláká pedofil vaše děti

Hned po tom, co si užili společné líbánky, se Sean vrhl do kampaně na podporu dárcovství krve a kostní dřeně. Dokonce navštěvuje onkologická oddělení a působí jako psychická podpora pro pacienty, které postihla rakovina. On sám je důkazem, že se zázraky mohou dít, jen je jim třeba trošku pomoci.

Věříte na podobné zázraky? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Hormony v těle: Co může čekat ženy po sexu?

Taky máte vši? Stříhat se už nemusíte

Kde si s dětmi užít poslední dny prázdnin?Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama