reklama

V hostinci Ve mlýně bude na Halloween zelená svíčková

V hostinci Ve mlýně se na Halloween bude podávat zelená svíčková a otrávená jablíčka

Foto: Žena

Halloween je původně anglosaský svátek, který připadá na 31. října. V poslední době se i v České republice začínají vydlabávat dýně a pořádají Halloweenské večírky. Pražský hostinec Ve Mlýně zve na oslavu svátku, jejíž účastníci ochutnají čarodějnickou dýňovou polévku, jedovatě zelenou svíčkovou s růžovými knedlíky a na závěr nás čekají otrávená jablíčka.

Stylová restaurace v Praze působí kouzlem starého venkova. Návštěvníky překvapí mlýnské funkční kolo, které vede skrz celou restauraci. Během roku je možnost ochutnat převážně české speciality z rukou šéfkuchaře Jaroslava Peroutky.

V současné době může zákazník ochutnat od 28. října do 31. října Halloweenské menu.Na uvítanou dostanete Krůpěj krvavého moku. Jako polévka bude servírovaná čarodějnická dýňová specialita. Na žlučovém toastu bude v zápětí přinesený Halloweenský tataráček.

Dále si návštěvník může vybrat mezi strašidelnou pečenou kachničkou se zakletým zelím a variací duhových knedlíků a nebo může dát přednost jedovaté svíčkové na smetaně s růžovými knedlíky. Pokud ani pak nebude mít dost, trápení je možné ukončit otráveným jablíčkem s cukrem. 

Oslavme noc, která se u nás nazývá Dušičky, třeba dobrým jídlem a pitím.

 

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama