reklama

Utíká vám pes? Kupte mu obojek s GPS

Pokud máme doma psa, který je chronický útěkář, může být řešením obojek s GPS

Foto: Reuters

Majitelé psů by měli rozhodně zbystřit. Kromě elektronických výcvikových obojků, můžou svým čtyřnohým kamarádům pořídit GPS obojky. Je to řešení pro mnoho z nás, kteří nechceme své milované mazlíčky ztratit v přírodě.

Za cenu kolem osmi tisíc korun, získáme obojek, který se na první pohled moc neliší od běžného. Po bližším prozkoumání je možné zjistit, že součástí je zařízení, které dokáže pomocí souřadnic vystopovat každého, kdo bude mít obojek nasazený. Zařízení se používá i pro speciální policejní, záchranářské, lovecké a další psy, kteří pracují v terénu.

Pro zjištění polohy vašeho psa, stačí mít u sebe mobil. Prvním krokem je zavolat firmě, která do několika okamžiků pošle SMS. Díky ní je možné najít polohu na mapě. Baterie vydrží až čtyřicet osm hodin.

Obojky se vyrábějí v různých velikostech od čtyřicet jedničky až po padesát dvojku. Na trhu existují i dražší varianty kolem dvaceti tisíc korun, které se na obojek pouze připínají. Toto zařízení je určené pro lovecké psy. Funguje pomocí vyhledávání v radiovém režimu v dosahu do dvaceti kilometrů. V režimu GPS je možné psa sledovat až do vzdálenosti sedmi kilometrů. Přístroj má paměť až na sto psů.

Nejlevnější variantou je obojek za šest tisíc korun. Umožňuje sledování psa s přijímačem R2-GPS. Pes může pracovat v teplotě od mínus dvacet pět stupňů do padesáti stupňů Celsia. Jde o velmi lehké zařízení, které je plně vodotěsné.

Kauza Bečva: Řekli mi, že není třeba najít viníka. Chybí klíčové vzorky, říká expert | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama