reklama

Tváře Vánoc: Jaké jsou tradice na různých místech Evropy?

Vánoce jsou po celém světě spojeny s tradicemi. Za nimi stojí lidé, kteří je udržují a umožňují jejich předávání z generace na generaci. Co kromě těch nejznámějších tradic, jako je stromeček a cukroví, mohou Vánoce ještě znamenat?

Prohlédnout grafiku
Foto: Paloma Parrot

Trochu jiný pohled na vánoční tradice nabízí fotosérie trefně nazvaná Faces of Christmas, aneb Tváře Vánoc, dílo německé fotografky Palomy Parrot a Alžběty Jungrové z České republiky. 

Alžběta Jungrová do projektu přispěla třemi fotografiemi ze své série nazvané jednoduše Tradice. "Soubor tradice jsem začala fotit vloni a ráda bych v něm pokračovala. Tradice pro mne znamenají předávání kultury, zvyků a mravů po generace. Definují, odkud pocházíme, a umožňují nám nést si s sebou zkušenosti našich předků. V současnosti spíše mizí a proto mi připadá důležité, je uchovat a stále si je připomínat. Koneckonců jsou součástí nás samých," říká o fotografiích autorka.

Paloma Parrot je německá fotografka sídlící v Dortmundu. Sdílí svůj pohled na svět před objektivem více než 20 let. Je známa svým minimalistickým, grafickým stylem a dodržováním pravidla "méně je vždycky více".

Projekt vznikl pod záštitou značky Nikon a na výsledné fotografie se můžete podívat v grafice.

reklama
reklama