reklama

Tv tipy na víkend: Marie Antoinetta, Smím prosit?

Co si pustit tento víkend v televizi? Přinášíme vám čtyři zaručené tipy

Co si pustit o víkendu v televizi? Přinášíme vám čtyři zajímavé tipy na film.

Sobota Marie Antoinetta, Machři

Ve dvaceti hodin by vám na Nova Cinema nemělo uniknout historické drama Marie Antoinetta (2006) americké režisérky Sofie Coppolové (např. Ztraceno v překladu). Film vás zavede na francouzský dvůr, do neklidného života nejproradnější ženy dějin - Marie Antoinetty (Kirsten Dunstová). Prokletá mladičká princezna se právě provdala za mladičkého netečného krále Ludvíka XVI. Uprostřed přepychového života a nádhery paláců ve Versailles spřádá sítě skandálů i intrik. Její osamělost ji donutí vzepřít se francouzskému lidu a svým způsobem života, tolik podobným životu dnešních celebrit, si tak jednou provždy zpečetila svůj osud.

Ve 9.45 hodin vysílá HBO2 komedii Machři (2010) s Adamem Sandlerem v hlavní roli. Film je o pěti přátelích a bývalých spoluhráčích, kteří se po letech sejdou, aby vzdali poctu svému zesnulému basketbalovému trenérovi z dětství. Spolu se svými ženami a dětmi stráví víkend čtvrtého července v domě u jezera, kde před léty slavili své vítězství.

Neděle - Vesničko má středisková, Smím prosit?

Kultovní komedii Vesničko má středisková (1984) Jiřího Menzela vysílá Nova ve dvacet hodin. Můžete se tu setkat se svérázným a okouzlujícím doktorem Skružným, řidičem družstevního náklaďáku Pávkem a jeho závozníkem, mentálně zaostalým Otíkem, ke kterému se Pávek chová s jako k vlastnímu, i když mu Otík ve své prostotě připravuje jeden malér za druhým, žárlivým hrubiánem Turkem, jeho ženou Janou a jejím milencem, zootechnikem Kašparem, akademickým malířem Rybou a řadou dalších svérázných postaviček obývajících střediskovou obec Křečovice.

Milovníkům tance by neměl uniknout ve 12,45 na Filmbox HD romantický film Smím prosit? (2004) s Richardem Gerem v hlavní roli. Přepracovaný chicagský účetní (Gere) je unavený každodenní rutinou, jíž jeho život podlehl. Jednoho dne však spatří krásnou učitelku tance (J. Lopezová) a rozhodne se, že začne chodit na její hodiny tance, aby ji lépe poznal. Jak radost z tance začne procházet jeho životem, pozná, že by to mohl být klíč k záchraně jeho problémového manželství. Své taneční pokroky nakonec uplatní v taneční soutěži na Chicago Crystal Ball Dance Competition. Vyhraje?

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama