reklama
 

Tv tipy na druhý svátek vánoční

Co si pustit v televizi na druhý svátek vánoční? Přinášíme vám čtyři zaručené tipy

Lví král
Lví král | Foto: Aktuálně.cz

Jaký film si pustit v televizi 26. prosince na druhý svátek vánoční? Přinášíme vám čtyři zaručené tipy.

Hon na myš

V 11.10 vysílá Nová Cinema americkou komedii Hon na myš (1997). Bratři Ernie a Lars mají problém. V jejich domě je myš a nechce se jí pryč. Nepomohou žádné prostředky ani triky a nakonec nebude ani jasné, kdo vlastně honí koho. Snímek Hon na Myš je založen na archetypálním komediálním modelu, v němž se silnější snaží dopadnout slabšího, a přitom dostává jednu ránu za druhou.

Z pekla štěstí 2

Příznivci pohádek si přijdou na své ve 12.25 na tv Nova. Poběží česká pohádka Zdeňka Trošky - Z pekla štěstí 2 (2001). Z Markýtky (Michaela Kuklová) a Honzy (Miroslav Šimůnek) je milující se a milovaný královský pár. Vychytralá princezna Eufrozína (Sabina Laurinová) omámí Lucipera svým půvabem a pomocí sedmimílových bot i s tatíčkem prchá z pekla, aby se opět dala dohromady s králem Brambasem a zbavila Honzu trůnu. Také zlá sestra Dora využije nepřítomnosti Honzy, který je na tažení proti nepříteli, a vetře se na zámek, kde málem připraví o život Markýtku i jejího právě narozeného syna, jen aby potom sama Honzu mohla získat

Marečku, podejme mi pero!

Ve čtrnáct hodin a dvacet minut by vám neměla na Markíze uniknout kultovní komedie Marečku, podejte mi pero! z roku 1976 s Jiřím Sovákem, Zdeňkem SvěrákemLadislavem Smoljakem a dalšími známými herci. Jiří Kroupa, mistr v továrně na zemědělské stroje, by mohl povýšit - musel by ovšem vystudovat večerní průmyslovku. Pan Kroupa se tomu vehementně brání, nakonec však podlehne naléhání členů dílenského výboru a na školu se dá zapsat. Stejný vzdělávací ústav navštěvuje i jeho syn, přes den dokonce sedává v téže lavici. Náhle se ukazuje, že tatínek má mnohem horší prospěch než jeho ratolest. Dokáže si rodič napravit reputaci a obstát před profesory i spolužáky?

Lví král

První program České televize vysílá ve dvacet hodin legendární animovaný film studia Disney - Lví král (1994).
Zdivočelé stádo hnané na Scarův příkaz potměšilými hyenami by bezbranného Simbu určitě zadupalo do země, kdyby jej nezachránil jeho otec Mufasa. Při zoufalé záchraně však zahyne. Protřelému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama