reklama

Tip na výlet: Benecko, vzdušné lázně Krkonoš

Už jste slyšeli o Benecku neboli vzdušných lázních Krkonoš? Jestli ne, pak si rezervujte v kalendáři místo na týdenní pobyt,

Foto: benecko.info

Už jste slyšeli o Benecku neboli vzdušných lázních Krkonoš? Jestli ne, pak si rezervujte v kalendáři místo na týdenní pobyt na prosluněných pláních uprostřed svěží přírody a v čistém vzduchu (zaručeno!).

Jste parta sportovců, cyklistů, bruslařů, lyžařů, běžců či běžkařů? Jste rodinka preferující několikahodinové výlety za krásami okolí (rozhledny, zábavné stezky pro děti, vyjížďky na koních, dětská hřiště, koloběžky i tříkolky)? A společné máte to, že odmítáte vysoké částky za pobyt v přeplněném středisku? Pak vítejte v okolí nejvýše položené krkonošské obce zvané Benecko. 

V rodiště Šárky Záhrobské či propagátora běhů na lyžích Mistra Bohumila Hanče jste například z Prahy za hodinu a půl. Přivítají vás zalesněné kopce, pasoucí se stáda, výhledy do údolí, mnoho chat i penzionů a přehršel služeb i atrakcí pro děti, o které se stará sdružení Benecko.

Pořádná porce slunce a kyslíku se zárukou

Benecko se díky své nadmořské výšce až 1019 m n.m. nachází většinu roku nad úrovní smogového mraku, proto jsme v úvodu mohli zaručit čistý a voňavý vzduch a také nejvíce slunečných dnů v roce.

"Že zájem turistů o Benecko roste, nás těší a nedivíme se. Nabízíme stejnou kvalitu, wellness, perfektní gastronomii a nespočet úžasných výletů do okolí, jak pro rodiny s dětmi, tak i pro sportovce či teambuildingy. Ovšem na rozdíl od předražených středisek u nás vše pořídíte za příznivé ceny a jako bonus si troufám vyzdvihnout pohodovou atmosféru Benecka. Záleží nám na dobré pověsti našeho regionu, lidé to vidí a rádi se k nám vracejí," říká majitel penzionu Na Začátku Martin Klier.

Vše pro rodiny i lufťáky

Přímo ze srdce Benecka můžete s dětmi vyrazit pěšky po 1,6 km dlouhé Lufťákově stezce. Na několika přírodních zastaveních najdete zábavné hry, které nadchnout děti i dospělé. Procházku si můžete protáhnout až do mini zoo, kde děti najdou dětské hřiště přímo ve výběhu malých koziček.

Vyzkoušet můžete i tubing park, tedy sešup umělým korytem na speciálních duších, atrakce je v provozu v létě i v zimě. Nebo horské tříkolky upravené pro jízdu po travnatém kopci, s kvalitními brzdami a velkou stabilitou. V obou případech vás zpátky na kopec vyveze lanovka.

Z koně na koloběžku a pak na běžky

Oblíbeným cílem výletů je i farma se stádem huculských koní a úžasnými výhledy na krkonošská panoramata, s možností projížděk na koních pro děti i dospělé (cca 4 km z centra obce). V Benecku si můžete půjčit horské kola, dvoukola i stále oblíbenější koloběžky. O Benecku se ví, že je rájem pro běžkaře.

Upravené tratě jsou propojené do několika okruhů a napojené na Krkonošskou běžeckou magistrálu, na více než 100 km tras si na své přijdou milovníci klasiky i bruslení. Pro lyžaře Benecko nabízí moderní skiareál s 11 vleky, slalomovými dráhami, dva snowparky a samozřejmě i dostatek prosluněných svahů pro rekreační lyžaře. Podmínky pro rodiny s dětmi zn. ideál.

Pár tipů na výlety do okolí

  • Rozhledna Žalý (3 km)
  • Biofarma Hucul s možností vyjížděk na Huculských koních (Janova Hora) (6 km pěšky, 15 km autem)
  • Sportovní areál Horní Mísečky (10 km pěšky, 20 km autem)
  • Labská přehrada, Špindlerův Mlýn (7, 10 km pěšky, 17, 20 km autem)
  • Ski areál Bubákov, Herlíkovice (4 km pěšky, 10 km autem)
  • Ski areál Aldrov / Vítkovice (6 km pěšky, 10 km autem)

Až si tedy budete plánovat dovolenou na českých horách, nezapomeňte na přívětivé Benecko.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Cestování: Vyberte si dovolenou podle vaší povahy

Prodali dům a vyrazili s dětmi v karavanu na cesty

Test: Znáte světové pochoutky?

V obávaném koncentráku věznili i Čapka. 101letého dozorce soud poslal za mříže | Video: Aktuálně.cz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama