reklama

Tip na víkend: Vydejte se na jablečnou slavnost do Hostětína

Milujete jablka ve všech podobách, chcete strávit příjemný den plný zábavy i ponaučení, koupit si ovoce v biokvalitě a relaxovat na čerstvém vzduchu? Vydejte se s celou rodinou do Centra Veronica v unikátním prostředí obce Hostětín v Bílých Karpatech.

Foto: iStock

V rámci projektu Září - Měsíc biopotravin se tento víkend koná akce, která potěší všechny, kdo milují jablka. V neděli 29.9 proběhne v přírodní zahradě Centra Veronica v Hostětíně jablečná slavnost.

Program začně v 11 hodin a trvá až do 17 hodin. Akce je určena pro malé i velké návštěvníky.

Co vás v Hostětíně čeká?

Jablka na každém kroku a ve všech podobách - čerstvě vylisovaný mošt v moštárně, v sadu sušená jablíčka z tradiční sušírny ovoce, pečená jablka v jablečných moučnících i čerstvě utržená jablka ze stromu v přírodní zahradě Centra Veronica. Tématiku doplňuje ovocnářská poradna, ochutnávka ovoce a prodej sazenic starých odrůd ovoce. Chybět nebude ani bohatý dětský program.

Ochutnáte speciality

Těšte se na to, že na téhle akci poteče proudem čerstvý jablečný mošt. Místní hospodyňky budou mít připraveny domácí jablečné moučníky, které budete moci ochutnat a zakoupit po celé odpoledne. Gastronomické zážitky však slibuje i guláš, vegetariánské hamburgery, vynikající pomazánky, tradiční kyselica, bioklobásky, palačinky, chilli con pulsos, fairtradová káva, hostětínský radler, domácí bylinkové limonády a další dobroty.

Biopotraviny, které na místě ochutnáte a koupíte, jsou produkty ekologického zemědělství. Poznáte to podle podle certifikovaných log biolistu a biozebry.

Nudit se nikdo nebude

Program počítá se zábavou pro malé i velké návštěvníky. Vaše ratolesti si mohou užít dětskou stezku s úkoly, dřevěný kolotoč, ruční moštování, práci v řemeslných dílničkách, ukázku zpracování ovčí vlny, brouzdání v račím potoce (gumáčky s sebou) nebo táborák. Pro dospělé bude připravena celá řada různých přednášek, cvičení jógy i výuka valašských tanců. Dozvíte se, jak se vyrábí mošt, jak založit přírodní zahradu, nebo postavit pasivní dům. Skvělou zábavou pro všechny pak budou soutěže nebo tombola.

Více informací o akci hledejte na www.hostetin.veronica.cz.

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama