reklama

Tip na víkend: Navštivte Čejkovické bylinkové slavnosti

Rádi byste podnikli poslední prázdninový víkend něco zajímavého? Patříte-li k milovníkům čaje, vypravte se na Čejkovické bylinkové slavnosti.

Foto: iStock

Čejkovické bylinkové slavnosti potěší všechny milovníky čaje a koření. Uskuteční se v neděli 1. září 2019 v Čejkovicích u Hodonína ve společnosti Sonnentor.

Co je BIO

BIO je certifikovaný systém hospodaření podložený národní i evropskou legislativou s vlastním kontrolním systémem garantovaným ze strany státu. BIO může být pouze ta potravina, která splňuje zákonem dané a státem kontrolované požadavky pro ekologické zemědělství. To je založeno na osevním postupu a péči o půdu. Pole jsou plná života, nepoužívají se na nich umělá hnojiva, pesticidy, geneticky modifikované organismy ani chemické postřiky. Zvířata nejsou pouze využívána, ale je o ně s láskou pečováno. Jsou vždy krmena krmivem z ekologického zemědělství, jsou chována na pastvě, nepoužívá se u nich preventivní léčení antibiotiky ani růstové hormony. Produkce biopotravin v ekologickém zemědělství přírodu neničí. Naopak ji zlepšuje a uchovává pro příští generace.

Bioprodukty jsou vždy viditelně označené logy, která smí používat pouze ti producenti, jenž dodržují přesné legislativní zásady ekologické produkce. Systém prověřování je nastaven tak, že minimálně jedenkrát za rok projde celý řetězec od prvovýroby až po distribuci kompletní speciální kontrolou, která je nadstavbou pro standardní kontroly v konvenčním zemědělství.

Již 10. ročník Čejkovických bylinkových slavností přinese den plný radosti, ochutnávek, vůní a zajímavých přednášek. Koná se v rámci projektu Září - Měsíc biopotravin, který vyhlašuje Ministerstvo zemědělství.

Co vás tu konkrétně čeká?

Poznáte celý proces výroby čajového sáčku od výkupu bylinek až po jeho balení do krabiček. Těšit se můžete na komentované prohlídky ve výrobě biočajových nálevových sáčků, kulturní program včetně divadla nejen pro ty nejmenší, domácí bylinková zmrzlina, dorty od místních cukrářek, čajový salon s kavárnou, přilehlá louka pro odpočinek, zahrádka sv. Hildegardy se zábavnými prvky, Varmužova cimbálka a další doprovodný program.

Vstupné na slavnosti v podobě tombolového lístku - stejně tak, jako prohlídka  přilehlých Templářských sklepů - bude pro všechny zdarma.

Více na www.myjsmebio.cz.

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama