reklama

Tetování: Originální způsob, jak vyznat lásku

Celé lýtko tatéra Tomáše Randla zdobí motiv růže, který symbolizuje vzpomínky na přelomové události v jeho životě.

Foto: Milka - Řekni to po svém

Životní drive a inspiraci přináší šestadvacetiletému tatérovi zejména touha po odlišnosti. Tomáš Randl si nekonvenčnost prosazuje dokonce i ve světě tetování.

Posledním výstřelkem bylo vyznání lásky v podobě tetování. Celé jeho lýtko zdobí motiv růže, který symbolizuje vzpomínky na přelomové události v jeho životě.

Kde ses poprvé setkal s tetováním a co tě na něm na první pohled zaujalo?

Vždycky jsem poslouchal tvrdší žánry hudby, kde frontmani byli zpravidla celí potetovaní. Fascinovalo mě, že se tím tolik odlišují. Pak mi kamarádka ukázala, jak se tetuje a díky ní jsem si to mohl taky poprvé vyzkoušet. A už to šlo ráz na ráz. Přes jejího přítele jsem si objednal svůj první tetovací set a začal jsem to zkoušet nejdřív na sobě. Když jsem pracoval na čtvrtým tetování, definitivně jsem se rozhodl, že to prostě budu dělat.

Jaký byly tvoje tetovací začátky?

Můj tréninkový prostor byla moje stehna, na nich jsem se učil a zkoušel. Nevadilo mi něco pokazit na sobě. Pořád lepší než pokazit kérky někomu jinýmu. Navíc nic z toho, co jsem zkoušel, nedopadlo nijak fatálně, protože jsem začínal s technicky jednoduchými motivy.

Jaké motivy teď nejčastěji tetuješ a co jim předcházelo?>

Všechno to začalo klasikou, oldschoolem - růže a kořeny tattoo v námořnických motivech. Když jsem toho byl už plnej, hledal jsem nějaký ozvláštnění. A tak jsem začal vymýšlet složitější motivy, které pro mě byly technicky náročnější. Mám rád barevné tetování, takže jsem se pustil do míchání barev a přidávání složitějšího stínování.

Kde bereš inspiraci pro nové kérky?

Inspiruje mě všechno, co vidím a slyším. V hlavě mi pak rovnou běží daný vjem překreslený do podoby konkrétní kérky. Inspirací je mi i celá řada umělců, tatérů, dojmy, zážitky, pocity, hudba, ale hlavně ten, koho tetuju. Kolikrát se snažím navrhnout vlastní nápad, ale lidi přijdou s něčím originálním, což moje motivy obohatí a posune dál.

Co nejzajímavějšího a nejsložitějšího jsi zatím tetoval?

Nejlepší pro mě bylo, když jsem nedávno dodělal svoje první záda. Byl jsem strašně rád za důvěru a velkou plochu k tetování, i když šlo o poměrně malou slečnu (úsměv). Vymyslel jsem jí motiv ženy s vlkem. A nejsložitější motiv, který jsem kdy dělal, byl obraz ženy, která drží torzo démona anorexie. Tetoval jsem ho jedné slečně, která bojovala s touhle nemocí a chtěla, aby jí tuto zkušenost něco připomínalo - kérka byla ideálním řešením. Dokonce jsem za ni pak vyhrál první cenu v konvenci.

Máš v rámci tetování nějaké hranice, za kterými si stojíš?

Určitě bych nikdy nedělal třeba nacistickou svastiku. Celkově nemám rád, když mě někdo tlačí do něčeho, co není úplně můj styl. S takovým člověkem se většinou rozloučím a doporučím mu někoho jiného. Ale když nejde vyloženě o vulgární nebo naprosto hloupý motiv, nemám problém.

Setkal ses někdy s tím, že by si chtěl někdo nechat vytetovat takové to typické kýčovité srdce se jménem?

Jasně, snažil jsem mu co nejkulantněji vysvětlit, že by takového vyznání lásky pak mohl litovat. A navrhl jsem mu rovnou alternativu. Jednalo se o motiv, který vyjadřoval jeho drahou spíše skrytě. Přijde mi to tajemnější a hlubší než třeba to klasické srdce se jménem. U takového motivu navíc nemusí člověk řešit problém s případným vysvětlováním dalším partnerům (smích).

Proč ses rozhodl právě ty vyznat svou lásku tetováním a jaký motiv sis vybral?

Jde o jedno z nejsilnějších tetování, který mám. Připomíná mi hodně velký přelom, který jsem v životě prožil, a souvisel právě s mojí přítelkyní Karolínou. Přestěhoval jsem se do Prahy a začal jsem být díky ní veganem.

Řekněte to po svém i vy a vyhrajte dárkový koš plný dobrot

Vzpomínám si hlavně na náš první společnej film. Od toho se taky odvíjí motiv, kterej jsem si vybral - růži se šerpou, v níž je vepsaná část textu písničky Nightcall ze soundtracku k filmu Drive. A růži jsem si vybral proto, že symbolizuje růst, rozkvétá. Z něčeho malýho vzniká něco krásnýho a velkýho.

Nechal by sis tohle tetování po rozchodu odstranit?

To rozhodně ne, je to navždycky, stejně jako ta pravá láska, která by měla být věčná! I když se s milovaným člověkem třeba jednou rozejdeš, stejně si - třeba i díky tetování - vždycky rád vzpomeneš na to hezký, co jste spolu prožili.

Ví o tvém vyznání tvoje přítelkyně? Jaká byla její první reakce?

Kája ví, že mám mnoho bláznivých tetování, protože tattoo je celý můj svět. Takže ji nepřekvapilo, že moje vyznání pro ni se bude motat taky kolem toho. Potěšilo ji to a váží si toho.

Karolíně jsi na přání vytetoval krásnou kérku. Je to naopak její vyznání tobě?

Je to tetování, které je spojené se silnou událostí z jejího života. Pro mě osobně byl opravdu krásnej důkaz důvěry to, že mi svěřila návrh i samotný provedení. Znamená to pro mě daleko víc, než kdyby si nechala vytetovat třeba moje jméno.

Proč ses rozhodl zapojit do projektu Milky - Řekni to po svém?

Nejvíc mě zaujal bezpočet způsobů vyjádření lásky a maximálně mě dostal příklad toho, jak nápaditě se v tomhle ohledu dokážou projevovat třeba neslyšící, kteří se do projektu zapojili taky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Celebrity a jejich tetování: Věděli jste o tom?

Kam vyrazit na valentýnskou večeři? Tipy na skvělé menu

Jak hezky oslavit Valentýna za méně než 300 korun

Hartl: Táta měl strach, že jsem na kluky. Uklidnil ho plakát sexsymbolu | Video: Martin Krepindl, Jakub Zuzánek, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama