reklama

Testovali jsme nejchytřejší žehličku na trhu! Jaká je?

Před několika dny jsme přinesli článek o revoluci v žehlení, kterou má na svědomí chytrá žehlička Philips PerfectCare. Když jsme si ji v redakci vyzkoušeli osobně - musíme dát rčení o revolučním žehlení za pravdu!

Foto: www.chytrazehlicka.phlilips.cz

Před několika dny jsme přinesli článek o revoluci v žehlení, kterou má na svědomí chytrá žehlička Philips PerfectCare. Nevěřícně jsme nad tím v redakci kroutili hlavou, pak jsme ji ale měli možnost otestovat!

Když nám do redakce přivezli originální papírovou krabici s chytrou žehličkou, trochu jsme se (my ženy) vyděsily. Chvíli jsme kolem ní chodily zkoumavě, jakoby k nám právě spadl meteorit...

Ruku na srdce, kdo z vás opravdu rád žehlí? U nás v redakci snad jen naše šéfredaktorka a proto měla privilegium tento zázrak vyzkoušet.

Velká, ale skvělá!

Upřímně - tak velká a těžká krabice na jednu žehličku by vás mohla na první pohled odradit. Ale po rozbalení všechno jinak!  Žehlička je sympatická, elegantního vzhledu, upoutá sic poměrně bytelnou parní základnou, ale když dojde na samotné žehlení, budete nadšené!

Ačkoliv je parní základna docela těžká, samotná žehlička je naopak velmi lehká (lehčí než obvyklé typy na trhu, už proto že zásobník s vodou je v jiné části stroje) a skvěle padne do ruky. Trochu jsem měla problém s tím, zda se na standardní žehlicí prkno celý zázrak vejde a zda jej nepřeváží. Ale po pár minutách jsem již byla úplně v klidu.

Stačí jen jedno tlačítko!

V případě nové systémové žehličky PerfectCare se nejedná o nadsázku, když hovoříme o revoluci v žehlení. Neustálé hlídání správné teploty vůči žehlenému materiálu a otravné nastavování zabírá nejvíce času. S touto žehličkou můžete pustit starosti z hlavy. Nyní potřebujete jen jedno jediné tlačítko - a to doslova!

Stačí do velkého zásobníku nalít vodu, zapnout jediný knoflík a do dvou minut můžete jít na věc. Napoprvé se možná leknete, protože přístroj vydává zvuk podobný „presovači" a pro žehlení je opravdu netypický. Po chvilce si na něj ovšem velmi rychle zvyknete a začnete se soustředit na prádlo!

Více se o chytré žehličce dozvíte zde!

Já osobně jsem se začala věnovat zkoušce materiálu. To mi prostě nešlo do hlavy. Na jednu teplotu všechno prádlo? Stále jsem měla pocit, že musím regulovat a nastavovat někde nějaký pomyslný knoflík.

Znáte to mučení s "přesušeným" prádlem, které ne a ne vyžehlit? Trápení s povlečením, které ani po deseti minutách není skvěle vyžehlené? S touto žehličkou na to zapomeňte! Hned po "velkém prádle" jsem si chtěla oddechnout na hedvábné halence. Je pravda, že jsme se trochu bála, co se stane. Opravdu ji nezničím? Tak jsem to raději vzala oklikou přes přítelova trička a košile. A opravdu ne! Je to neuvěřitelné, s touto žehličkou je prádlo snad nezničitelné!

Zkouška na odolnost!

Chtěla jsem vám něco z domácího žehlení vyfotit a záměrně jsem ji nechávala položenou na prádle (než jsem našla fotoaparát, zamíchala večeři na plotně, zalila květiny). A prádlo se nepřipálilo! Tím vás nechci přímo navádět, abyste během žehlení ještě stihli uvařit, uklidit a napsat úkoly s dětmi. Ale, je to příjemná jistota min. pěti minut, během kterých by se nemělo nic stát…

Ale z čeho mám největší radost u této žehličky, je velký zásobník na vodu. Obsah nádržky je 1,5 litru, tzn. že ji nemusíte během žehlení doplňovat! Běžně žehlím v průměru tak 5 praček a to jsem se vždy tak 3x s nádobkou v kuchyni otočila.

A ještě jedna důležitá věc na závěr!

Díky skvělému napařovacímu systému si opravdu zkrátíte čas strávený u prkna. Vše jde tak nějak rychleji od ruky. Např. povlečení jsem byla zvyklá žehlit ze všech stran několikrát, nyní stačí jen z jedné strany a ten rozdíl je i tak nesrovnatelný!

A upřímně, kdybych neměla možnost si přímo tuto žehličku vyzkoušet, nikdy bych ji pravděpodobně nekoupila, protože bych si myslela, že se opět jedná o nějakou zaručeně chytrou novinku, která je vám po pár vyzkoušení naprosto nanic a ještě ke všemu zabírá místo! Ale pokud máte rodinu, žehlíte pravidelně, zkuste se po této žehličce podívat a zkuste si ji hlavně osahat. Až se ta má odebere na onen „žehličkový" svět. Vím rovnou, jakou příbuznou ji nahradím!

Krásné jaro všem, Líba Drdáková.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama