reklama
 

Téměř čtvrtina lidí utratí za dárky přes osm tisíc

Za vánoční dárky utratí čtvrtina lidí přes osm tisíc korun

Foto: Žena

V letošním roce vrcholí nákupy na internetu v týdnu od 12. prosince. Obchodníci očekávají v tomto období znatelný nárůst objednávek. Podle údajů Asociace pro elektronickou komerci (APEK) se zvýší tržby oproti říjnu o dvojnásobek, v listopadu tomu bylo o dvě stě osmdesát procent.

„V předvánočním čase čelí internetoví prodejci velkému náporu. Největší české e-shopy musí denně expedovat přes třicet tisíc kusů zboží. Největšími hity jsou letos chytré telefony, tablety, čtečky knih a drobné domácí spotřebiče," říká Jan Vetyška, výkonný ředitel APEK.

Naštěstí jsou pro tuto situaci e-shopy dobře připraveny a nemají problém vyexpedovat dárek i 21. prosince, aby dorazil zákazníkovi včas. „I přesto by však lidé neměli nechávat nákupy na poslední chvíli. Některé výrobky mohou být pro velký zájem beznadějně vyprodány," doporučuje Vetyška.

Ve vánočním období navíc e-shopy generují více než třetinu svých obratů. „Během letošních Vánoc spotřebitelé utratí v průměru dva a půl tisíce korun, zhruba čtvrtina z nich však nakoupí dárky za více než osm tisíc korun," uzavírá Vetyška.

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama